İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
2015 Sözleşmeli Personel Alımı
Yazar: - 05 Ocak 2015
5.482
2

, başvurulacak idareyle kendi aralarında yapılmış olan bir sözleşmeye bağlıdır. Yapılacak sözleşmede çalıştırılan kişilerin sosyal , mali ve ücret hakları belirtilmektedir.

Sözleşmede yazan hükümlere göre , sözleşme yapılan idare sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir. Sözleşmede yazan hususlara dikkat edildiği sürece , sözleşmenin güvenilirliğinde bir sakınca bulunmamaktadır.

Sözleşmeli personel ücretleri , memur olarak aynı ünvanla çalışan personellere yakındır. Bu ücretler her yıl Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenmektedir.

Sözleşmeli personeller SSK'lı , Devlet memurları ise emekli sandığına bağlı olarak çalışmaktadırlar.

Sözleşmeli personellerin makam ve ünvan açısından yükselmeleri söz konusu değildir. Sözleşmeli olarak çalışan personeller , mevcut ünvanları ile çalışmaya devam etmektedirler.Sözleşmeli personellerin , kadrolu pozisyonlara geçene kadar yöneticilik görevlerine getirilmesi mümkün değildir.

Sözleşmeli personellerin çalıştıkları birime devam zorunluluğu bulunmaktadır.Tayin durumları söz konusu değildir.

2015 Yılı Yapacak Olan Kurumlar

2015 Yılı ile birlikte ilan edilecek bazı Kamu ve Devlet Kuruluşlarına sözleşmeli personel alımının yapılması beklenmektedir. Devlet Üniversiteleri , Bakanlıklar ,  Belediye Başkanlıkları , Büyülelçilikler ve Temsilcilikler alım yapacak kurumların başındadır.

Daha önce yayınladığımız ilanlara göre , Adalet Bakanlıklarında çalıştırılmak üzere 798 Sözleşmeli Mübaşir Alımı , 69 Teknisyen ve 41 Destek Personeli alımı ve 3606 Sözleşmeli Zabıt Katibi alımı yapılacaktır.

2015 Yılı Formu

2015 yılı içerisinde alım yapılacak sözleşmeli personel ilanlarını web sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Aynı zamanda alımların tamamını Devlet Personel Başkanlığının web sitesinden de takip edebilir , uygun gördüğünüz ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan PTT Personel Alımı 2015 başlıklı makalemizde , ve hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 2 Yorum Var)
  1. özlem avcı dedi ki:

    büro yönetimi ve sekreterliği mezunu. iş arıyorum

  2. Büşra dedi ki:

    Üniversite Muhasebe mezunuyum.sosloji okuyorum dışarıdan.iş arıyorum

BİR YORUM YAZ

20 + nine =