İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
Yargıtay 110 Memur Alımı ve Başvurusu
Yazar: - 26 Ocak 2018
639
0

Yargıtay başkanlığı yayınlamış olduğu personel alımı ilanında önlisans,lisans ve lise mezunu olarak toplamda 110 memur alımı yapacağını kamu oyuna duyurdu. 18 lisans, 52 önlisans ve 40 lise mezunu olmak üzere alım yapılacaktır.

Yargıtay Başkanlığı 26 Ocak 2018 tarihli yayımlamış olduğu kamu oyu bildirgesi ile bünyesindeki 110 personel açığını doldurmayı hedefliyor. Son başvuru 2 şubat 2018dir.

ALIM YAPILACAK KADROLAR NELER?

Yargıtay Başkanlığı toplamda 110 kişilik boş kadro ile 110 yapacak. Adayların KPSS puan durumuna bakılarak sözlü veya yazılı uygulamalı sınav yapılacaktır. Buna göre Yargıtay Başkanlığı, 52 Sözleşmeli Zabıt katibi, 45 Sözleşmeli Destek Personeli ( Hizmetli), 5 Sözleşmeli Teknisyen, 5 Sözleşmeli Mühendis ve 3 Sözleşmeli Mütercim – Tercüman alımı gerçekleştirecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

Yargıtay Başkanlığı 110 personel alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, Sosyal Güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Herhangi bir sağlık problemi olmamak ve Görevine devamlı devam edebilmek ve Arşiv ve güvenlik araştırmasından olumlu sonuç alabilmeleri gerekmektedir.
Ayrıca adaylardan yaş şartı olarak, Sözleşmeli Zabıt Katibi, Sözleşmeli Destek Personeli(Hizmetli) ve Sözleşmeli Teknisyen pozisyonları için 35 yaşından büyük olmamak ve Sözleşmeli Mühendis ve Sözleşmeli Mütercim pozisyonu için 40 yaşından büyük olmamak nitelikleri aranacaktır.

GİRİŞ SINAVI
Adaylara KPSS puan durumları esas alınarak bir sıralama yapılacak ve sonuca göre sınava girmeye hak kazananların listesi Yargıtay Başkanlığı tarafından duyurulacaktır. Buna göre Sonuçlar www.yargitay.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.

BAŞVURULAR

Başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularına 29 Ocak 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler ve en geç 02 Şubay 2018 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Buna göre adaylar başvurularını son başvuru günü en geç 17:00 a kadar (https://www.turkiye.gov.tr/yargitay-is-basvurusu) internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup, şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. İlanın tam metnini inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilir ve alım yapılacak kadrolar için özel niteliklere ulaşabilirsiniz. İlanın tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.

sizde yukarıdaki mavi yazılı linke tıklayarak başvuruları online olarak yapabilirsiniz.Yorum yaparak aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan TÜBİTAK Personel Alımı ve Başvurusu 2018 başlıklı makalemizde Bilgisayar Mühendisliği, ve Elektrik ve Elektronik Mühendisliği veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

two × five =