İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
PTT İş Başvurusu 2018
Yazar: - 07 Mayıs 2018
1.151
0

Posta ve Telgraf Teşkilatı(PTT) 2018 yılı 14-18 Mayıs 2018 tarihleri arasında toplam 5bin personel alımı gerçekleştirecektir. Başvurular PTT’nin resmi internet sitesinden online olarak yapılacaktır. Üniversitelerin Sigortacılık, Bankacılık ,İşletme, İktisat, Büro yönetimi, Maliye, Kamu Yönetimi gibi lisans yada önlisans bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. KPSS sınavı mecburiyeti yokturdur.

 

Başvuru yapacak adaylar öncelikle başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir. Bu doğrultuda adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik açısından askerliğini yapmış olmak veya askerlik ile ilgisi bulunmamak,

Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir kuruluşta mecburi hizmet şartı olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,

Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranacak. Ayrıca bunlar dışında alımı yapılacak pozisyon için belirtilen özel nitelikleri de taşımaları gerekmektedir.

Bu şartları taşıyan adaylar PTT tarafından yapılacak sınav sonucunda pozisyona yerleştirileceklerdir. Ayrıca adaylar sınava katılabilmeleri için Sınav ücreti olan 60 TL’yi yatırmaları gerekmektedir.

BAŞVURU NASIL YAPILIR ?:

Başvuru yapacak adaylar, başvurularına 14 Mayıs 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler. İlgili ilana başvurular en geç 18 Mayıs 2018 tarihine kadar yapılması şarttır. Başvurular www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır. Ayrıca adaylar alımı yapılacak pozisyonlar için sadece bir tanesine başvuru yapabileceklerdir. Bunun dışında şahsen veya posta yolu ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

EK 1 EK 2 VE EK 3:

İlanda belirtilen Ek 1, Ek 2 ve Ek 3 belgelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Ek 1 ‘de Pozisyonların Birimlere Göre Dağılımı Göreceksiniz. Ek 2 de Yükseköğretim kurumlarının Alım yapacağı bölümleri ve Ek 3 te Genel Yetenek ve Genel Kültür ile Mesleki alan konu başlıklarına ulaşarak detaylı bilgi alacaksınız.

Bir önceki yazımız olan PTT 5000 Personel Alımı ve Başvuruları 2018 başlıklı makalemizde istanbul ptt iş ilanları, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

eighteen − sixteen =