İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
PTT 1750 Personel Alımı ve Başvuruları
Yazar: - 12 Ocak 2018
1.798
8

Ptt bünyesinde çalışmak üzere 2018 yılında toplamda 1750 personel alımı yapacaktır.Alımları 8 ocak 2018 tarihi ile başlamıştır.

PTT alımı planlanan bin 750 personel alımı Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulunun 2017/337 sayılı kararı ile yürütmenin durdurma kararı verilmişti.

Şirketin personel alımlarında adayların mağdur edilmemesi için Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın uğraşları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile düzenleme yapıldı.

Yapılan düzenleme sonucu süreç 8 Ocak 2018 tarihi itibariyle yeniden başladı. İşlemleri tamamlanan adayların göreve başlayacakları il başmüdürlüklerine müracaatları gerekiyor.

PTT A.Ş’den “Sayın Bakanımızın açıklamaları doğrultusunda, söz konusu KHK kapsamında 2017/2 personel alımında başarılı olup göreve başlama işlemleri tamamlanan ve güvenlik şartları olumlu olan adayların, işe başlama süreçleri 8 Ocak 2018 itibarıyla gerçekleştirilecek.” Şeklinde açıklama yapıldı.

İşlemleri biten adaylar işe başlayacakları PTT il başmüdürlüklerine müracaatı gerekmektedir.

PTT A.Ş ihtiyaç duyulması halinde personel alımına devam edeceğini vurgulayarak; “Sürekli gelişen ve büyüyen PTT ailesi olarak 2017/3 personel alımında başvurduğu halde beraber çalışma imkanı bulamadığımız değerli vatandaşlarımızın bundan sonraki personel alımlarına başvurularını bekler, onları PTT ailesi olarak aramızda görmekten mutluluk duyarız. Ayrıca ataması gerçekleşecek olan bin 750 personelimize PTT ailesi olarak hoş geldiniz der, birlikte çalışmaktan memnuniyet duyacağımızı ifade ederiz.” dedi.

Başvuruları sitemize yorum yaparak yada en yakın ptt şubesinden yapabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 2017 Ptt Memur Alımı başlıklı makalemizde 2017 ptt memur alımı, 2017 ptt başvurusu ve hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 8 Yorum Var)
 1. Ebru kazancioglu dedi ki:

  Ankara Kecioren . Gazino ptt subesine basvuru yapmak istiyorum.

 2. Mesut tekin dedi ki:

  Kasimpasa ptt basvuru yapmak istiyorum Guvenlik. Veya kurye farketmez etmez. Ne olursa

 3. BAHAR KAYGUSUZ dedi ki:

  ANKARA KEÇİÖREN AYVALI DAKİ PTT LERE BAŞVURU YAPMAK İSTİYORUM.
  AYVALI PTT
  ANTARES PTT
  YENİ ETLİK CAD. PTT

 4. Selin öztürk dedi ki:

  Kutahya tavsanlida oturuorum ptt basvurusu yapmak istiyorum

 5. Yasemin dedi ki:

  Ankara kecioren ufuktepe subesine basvuru yapmak istiyorum..

 6. Ramazan Taşdemir dedi ki:

  İstanbul hadımköy de ikamet etmekteyim Ehliyetim E sınıfı SRC 1.2.3.4 ve piskotekniğim ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinden aldığım taksi toplu taşıma belgesi var 1994 ten beri trafikte araç kullanıyorum PTT de şöför olarak çalışmak istiyorum saygılar

 7. Mutlu Tuğ dedi ki:

  Mutlu Tuğ – herhangi bir PTT Şubesinde memur olmak istiyorum. Sosyoloji 3. Sınıf okuyorum. Bir sene kaldı mezunluğuma, olursa ders sonrası ve öncesi çalışabilirim zaten 2. Öğretimim okul pek problem olmaz. İngilizce ve az da olsa Almancam var İspanyolca da düşünüyorum…
  Lütfen İhtiyacım var…
  E-posta dan iletişime geçebiliriz. Bekliyorum…

 8. Ahmet Şen dedi ki:

  Ankara ALTINDAĞ bölgesinde oturuyorum güvenlik görevlisi olarak başvuru yapmak istiyorum.

BİR YORUM YAZ

18 − seventeen =