İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı 2017
Yazar: - 08 Ekim 2017
646
0

Marmara üniversitesi 2017-2018 Eğitim öğretim yılı için açılan kadrolara doçent ve yardımcı doçent alımı yapacaktır. Marmara üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamaya şu şekildedir;

Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’na aşağıda belirtilen Bölüm ve Anabilim Dalına 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlamış olmak koşuluyla Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent alınacaktır.

Doçent kadrosu Daimi statüde olup, atanmak isteyenlerin özgeçmişlerini, noter tasdikli Doçentlik Belgelerini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 4 takım başvuru dosyasını dilekçelerine ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı 2017  Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların özgeçmişlerini, noter tasdikli Doktora belgelerini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 4 takım başvuru dosyasını dilekçelerine ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde ilgili Birime bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Yabancı Dille Eğitim yapan Birimlere müracaatlarda Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uygulanmaktadır. Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuru yapılabilecek Birimler,Bölümler,Ünvanlar,Alınacak sayı ve aranan şartlar aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

BİRİM ADIBÖLÜMÜANABİLİM DALI/ ANASANAT DALIKADRO UNVANIADEDİARANAN ŞARTLAR
Atatürk Eğitim FakültesiGüzel Sanatlar EğitimiMüzik EğitimiDoçent1Müzik Eğitimi ve Piyano Eğitimi Alanında Çalışmalarının Bulunması ve Uluslararası İndeksli Dergilerde Makalelerinin Yayınlanması.
Atatürk Eğitim FakültesiEğitim BilimleriRehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkYrd. Doç.1Özgecilik ve Aile Danışmanlığı Konularında Yayınları Bulunmak.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Alanında Uygulamalı Dersler Yürütmüş Olmak.

Bankacılık ve Sigortacılık YüksekokuluBankacılıkBankacılıkYrd. Doç.1Bankacılık Bilim Dalında Doktora yapmış olmak. Bankacılık, Para Politikası ve Merkez Bankacılığı alanında çalışmalar yapmış olmak.
Eczacılık FakültesiEczacılık Meslek BilimleriKlinik EczacılıkYrd. Doç.1Klinik Eczacılık alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak. Onkoloji eczacılığında klinik deneyime ve araştırmalara sahip olmak
Fen-Edebiyat FakültesiTarihYeniçağ TarihiDoçent1Yeniçağ Anabilim Dalında Doktora yapmış, aynı Anabilim Dalında Doçent unvanı almış olmak. Osmanlı Siyasi ve Diplomasi tarihine dair araştırmalar yapmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiMatematikGeometriYrd. Doç.1Yarı-Einstein ve Genelleştirilmiş Yarı-Einstein Manifoldlar ile bu manifoldlar üzerinde vektör alanları üzerine çalışıyor olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiBiyolojiBotanikYrd. Doç.1Monokotillerin Üreme Biyolojisi ve Sitokimyası alanında Doktora yapmış olmak.
İlahiyat FakültesiTemel İslam Bilimleriİslam HukukuYrd. Doç.1İslam Hukuku alanında Doktora yapmış olmak.
İşletme Fakültesiİngilizce İşletmeÖrgütsel DavranışDoçent1Örgüt Kültürü konusunda ders vermiş olmak. Örgütsel Davranış Konularında Yüksek Lisans tezi yönetmiş olmak. Pozitif Psikoloji Konusunda Araştırmalar yapmış olmak.
İşletme FakültesiİşletmeMuhasebe FinansmanDoçent1Muhasebe bilim alanında Doçent unvanı almış olmak. Hileli Finansal Raporlama ve Yaratıcı Muhasebe, Kurumsal Yönetim ve Hesap verebilirlik konularında çalışmalar yapmış olmak.
İşletme Fakültesiİngilizce İşletmeMuhasebe FinansmanYrd. Doç.1Muhasebe Bilimi alanında Doktora tezi yazmış olmak. En az 2 yıl İngilizce dilinde Maliyet Muhasebesi, Yönetim Muhasebesi ve Finansal Muhasebe dersi verme tecrübesine sahip olmak. Finansal Muhasebe alanında yazılmış İngilizce dilinde bilimsel çalışmaları bulunmak.
İşletme Fakültesiİngilizce İşletmeSayısal YöntemlerYrd. Doç.1Çok Kriterli karar verme alanında ve R Programlama dilinde çalışmalar yapmış olmak. Sayısal Yöntemler alanında Yüksek Lisans ve Doktora derecelerine sahip olmak.
Mühendislik FakültesiMakine MühendisliğiKonstrüksiyonYrd. Doç.1Makine Mühendisliği alanında Doktora yapmış olmak ve Mikro Ölçekte Akışkanlar Mekaniği ve Isı Transferi üzerinde çalışmış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiFizyoterapi ve RehabilitasyonFizyoterapi ve RehabilitasyonDoçent1Yüksek Lisans ve Doktora tezlerini Yurtdışındaki Üniversitelerle ortaklaşa olarak Hareket Bilimleri alanında tamamlamış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelikPsikiyatri HemşireliğiDoçent1Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimini Psikiyatri Hemşireliğinde yapmış olmak. İletişim, Konsültasyon-Liyezon Psikiyatri Hemşireliği ve Psikoterapötik alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelikİç Hastalıkları HemşireliğiYrd. Doç.1Lisans Eğitimini Hemşirelik alanında tamamlamış olmak. Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimini Hemşirelik alanlarından birinde yapmış olmak. (İç Hastalıkları Hemşireliği tercih nedenidir.)
Teknik Bilimler Meslek YüksekokuluTasarımModa Tasarımı ProgramıYrd. Doç.1Moda pazarlama konusunda ders vermiş olmak, Yüksek Öğretim Kurumlarında Moda Tasarım programında uzaktan öğretimde ders verme tecrübesine sahip olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriGenel CerrahiYrd. Doç.1Gastroenteroloji cerrahisi uzmanı olmak, pankreas cerrahisinde deneyimli olmak, endoskopik girişimsel işlemler konusunda deneyimli olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriGöz HastalıklarıYrd. Doç.1Uvea, prematüre retinopatisi ve nöroproteksiyon ile ilgili çalışmaları olmak; vitreoretinal cerrahi konusunda eğitim sertifikası, cerrahi deneyimi ve bilimsel çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik CerrahiYrd. Doç.1Rekonsrüktif mikrocerrahi, maksillofasial cerrahisi, ortopedik rekonstrüksiyon, dudak damak yarıkları ve el cerrahisi konularında deneyimli olmak.

 

Marmara Üniversitesi 2017 Öğretim Görevlisi Alımı ile ilgili gelişmeleri web sitemizden takip edebilirsiniz.Başvuru linkleri  Marmara üniversitesi rektörlüğü tarafından açıklandığında sitemizde paylaşılacaktır takipte kalın.

Bir önceki yazımız olan 2017 Devlet Su İşleri Personel Alımı başlıklı makalemizde 2017 devlet işi, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

2 × two =