İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
Danıştay Şoför Alımı İlanı
Yazar: - 31 Aralık 2017
484
0

Türkiye Cumhuriyeti Danıştay Başkanlığına kadrolu şoför alımı yapılacaktır.Alım 2016 KPSS (B) Grubu, (KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94) puanlarına göre yapılacaktır.Sınav sözlü ve uygulamalı olarak 2 aşamada yapılacaktır. Son başvuru günü 12/01/2018 saat 17:00 dır.

Başvurular http://www.danistay.gov.tr adresinden online olarak yapılmaktadır.

Kpss sınavından en az 60 puan almış olmak gerekmektedir

35 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir.(31/12/1983 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.)

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak gerekmektedir.

En az Lise mezunu olmak gerekmektedir

E Sınıfı ehliyete sahip olmak gerekmektedir(2016 yılında düzenlenen kanunla D ve DE ehliyet türüde geçerlidir)

Başvuruda gereken evraklar;

Danıştay Şoför Alımı İlanı  Başvuru formunu http://www.danistay.gov.tr adresinden başvuru yaptıktan sonra çıktısını almak gerekmektedir.

1)Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,

2) 2016 yılı KPSSP3, KPSSP93 veya KPSSP94 puan türünden birini içeren, üzerinde doğrulama kodu bulunan KPSS sonuç belgesi. (ÖSYM Başkanlığından kurumumuz tarafından teyit edilecektir.)

3) Diploma aslı ve fotokobisi veya okul ya da noter onaylı mezuniyet belgesi aslı ve fotokopisi sureti veya e-devlet’ten alınan ve doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi,

4) Sürücü belgesi aslı ve fotokopisi,

5) Başvuru için istenen belgeleri eksik getiren, başvuru tarihini geciktiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatları işleme alınmayacaktır.

ATANMA

A. Atama işlemi öncesi istenilecek belgeler ile birlikte atama işleminin ne zaman yapılacağı nihai başarı listeleri ile birlikte duyurulacaktır.

B. Atama şartlarını taşımadığı veya gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen adayların atamaları yapılmayacak olup, bu hususların atamadan sonra tespiti halinde yapılan atamalar iptal edilerek ilgililer hakkında genel hükümlere göre işlem yapılacaktır. Ayrıca idare tarafından kendisine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

C. Ataması yapılanlardan geçerli bir mazereti olmaksızın süresi içerisinde görevine başlamayanların veya atanma hakkından vazgeçenlerin ataması iptal edilerek yerine yedek adaylar arasından nihai başarı listesindeki sıralamaya göre atama yapılacaktı

Bir önceki yazımız olan Et ve Süt Kurumu İşçi Alımı ve Başvuruları başlıklı makalemizde erzurum 2018, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

one + four =