İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
2015 Engelli İş İlanları
Yazar: - 08 Ocak 2015
2.295
1

4857 saylı İş Kanunun 30.maddesine göre; en az 50 personel çalıştıran işyerlerinin toplam işçi sayısının %3’ünden az olmamak koşuluyla engelli personel çalıştırma yükümlülüğü bulunmaktadır.

Bu kararların yerine getirilmesi için bir şirkette çalışacak yukarıdaki profile uygun takım çalışanları aranmaktadır.

2015 Engelli Personel İş Başvuru Formu

2015 ile birlikte Engelli personel iş ilanları düzenli olarak güncellenmekte ve yayınlanmaktadır.Birçok kurum ve kuruluş engelli personelleri çalıştırma konusunda zorunlu tutulmuştur.

Bu şirketlerin başında Medline Sağlık Grubu , Horoz Holding , MNG Kargo , Koçtaş , Tab Gıda , Carrefour , Turkcell Çağrı Merkezleri ve İNG Bank gibi firmalar gelmektedir.

Engelli personellerde genel olarak aranan şartlar :

  • Kurumların belirlediği en az engellilik durumunu karşılamak.
  • Engel durumu, ofis içi çalışmalara uyumlu olması.
  • Bilgisayar kullanabilen ve takım çalışmasına uyumlu olabilen.

En temel bu şartları taşıyan engelli personel adaylarının , başvuru süreçlerindeki şansları daha yüksektir.

Başvurularınızı yaparken ,  ön yazılarınızda; Engellerinizı kesin ve net olarak ifade etmeniz ve Uzmanlık alanlarınızı , hangi pozisyonlarda görev alabileceğinizi dikkatli ve detaylı belirtmeniz de önemlidir.

2015 Yılı ile birlikte , engelli personellere yönelik iş ilanlarının tümünü görüntülemek için lütfen buraya tıklayınız. Uygun görüldüğünüz taktirde tarafınıza geri dönüş yapılacak ve mülakata davet edileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan 2015 Sözleşmeli Personel Alımı başlıklı makalemizde 2015 alımı, 2015 ve hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. Dilber dedi ki:

    ben 82 doğumluyum.ticaret meslek lisesi mezunuyum.aöf de okuyorum.hasta yaşlı bakım sertifikam var.yüzde kırk yedi engelliyim.fazla iş tecrübem yok.klavyeye hakimim ve öğrenmeye açığım.şimdiden herkese teşekkür ederim.

BİR YORUM YAZ

6 + 20 =