İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
Jandarma Uzman Erbaş Alımı
Yazar: - 29 Ekim 2017
769
0

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINDAN tarafından yapılan duyuruya göre; Jandarma Genel Komutanlığının Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla erkek vatandaşlardan personel alımı yapılacaktır. Askerlik hizmetini yapmış olmak şartı bulunmamaktadır. Halen silah altında bulunanlar da başvuru yapabilmektedir. Temin edilenler Jandarma Komando ve Jandarma Asayiş branşlarında görev yapacaktır.Başvurular : 30 Ekim – 13 Kasım 2017 Tarihleri arasında yapılacaktır.Başvuru yapacak adaylarda aranan genel ve diğer şartlar aşağıda yer almaktadır;

1. BAŞVURU ŞARTLARI:

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

b. En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak.

c. Nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak (02 Ocak 1990 [dahil] – 01 Ocak 1998 [dahil] tarihleri arasında arasında doğanlar)

ç. Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2017 tarihi itibariyla yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak. (02 Ocak 1988 [dahil]- 01 Ocak 1998 [dahil] tarihleri arasında arasında doğanlar)

d. Seçme sınavlarını başarılı ile geçmek, sevk edildikleri hastanelerden TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak “Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak.

f. En az 164 cm boyunda olmak koşuluyla, internette yayımlanan kılavuzdaki Boy-Kilo Tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak. (Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/ eşofman ile ölçülür.)

g. Askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak. Türk Silahlı Kuvvetlerinde. J.Gn.K.lığında ve Sahil Güvenlik K.lığında daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak. ğ. Güvenlik soruşturması olumlu olmak.

Jandarma Uzman Erbaş Alımı  h. Verilen ceza. ertelense. seçenek yaptırımlara çevrilse, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilse veya affa uğrasa dahi; Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikap, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, cürüm tasnii, ırza geçmek, sarkıntılık, kız. kadın veya erkek kaçırmak, fuhşiyata tahrik, gayri tabii mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlar ile istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım ve satımlara fesat karıştırma. Devlet sırlarını açığa vurma suçları ile askerlik hizmeti sırasında firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat, isyan suçlarından dolayı yahut 22/5/1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun 148 inci maddesinde yazılı suçlardan mahküm olmamak.

ı. Taksirli suçlar hariç olmak üzere diğer suçlardan adli veya askeri mahkemeler tarafından otuz günden daha fazla süreli hürriyeti bağlayıcı bir ceza ile mahküm olmamak.

i. Taksirli suçlar nedeniyle altı ay veya daha fazla süre ile hürriyeti bağlayıcı bir cezaya mahküm olmamak.

j. Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasadışı siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak.

k. Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için internette yayımlanan kılavuzdaki Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesi almış olmak.

1. Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak (göğüs kafesi ve omurgasında şekil bozukluğu bulunmamak, düz taban olmamak, vücudunun daimi açık yerlerinde, kol. ön kol ve el bölgesinde, baş-boyun bölgesinde, diz altında dövme bulunmamak, vücudunun herhangi bir yerinde kendine zarar verme işareti olan jilet, sigara yanığı izleri bulunmamak, diğer bulgular için ise TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre uygun bulunmak).

m. Dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak.

2. BAŞVURU YERİ, ZAMANI VE ŞEKLİ:

Sözleşmeli Uzman Erbaş Teminine başvurular. 30 Ekim 13 Kasım 2017 tarihleri arasında www. jandarma.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Başvuru kılavuzu www.jandarma.gov.tr ve www. dpb.gov.tr (Devlet Personel Başkanlığı) internet sitelerinde yayımlanacaktır.

 

İletişim:

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Yerleşkesi JSGA Bşk.lığı Personel Temin Merkez Komutanlığı Beytepe/Çankaya/ANKARA

Tel.: 312 464 48 36 – 312 464 86 60- 312 464 86 45

 

Jandarma uzman erbaş alımı ile ilgili gelişmeleri ve sonuçları internet sitemizden takip edebilirsiniz.Konu ile ilgili görüşlerinizi yorum olarak bildirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Trabzon Valiliği Bekçi Alımı 2017 başlıklı makalemizde bekçi alım dilekçesi 2017, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

4 × one =