HSBC Staj Başvurusu 2014


Kariyer hedefi yüksek olanlar için HSBC bankası mükemmel bir fırsat sunuyor. Üniversite 3. veya 4. sınıf tercihen iktisadi ve idari bilimler veya mühendislik fakültelerinde okuyan öğrenciler için HSBC bankası stajyer alımı yapmaktadır. Özellikle genç öğrencilerin bu mükemmel fırsattan faydalanacağını umarak başvuru için gerekli bilgilendirmeye geçelim.

HSBC Staj Başvurusu 2014

HSBC geleceğe dönük yeni Müfettiş Yardımcıları, Yönetici Adayları ve Bireysel Pazarlama Müşteri Temsilcileri yetiştirmek amacıyla özellikle üniversite öğrencilerine staj imkanı sunarak, kariyerlerinin ilk adımlarını attırmaktadır. HSBC’de staj programı “Şube Staj Programı” ve “Genel Müdürlük Staj Programı” olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır.


HSBC Stajyer Pozisyonu için Aranan Nitelikler

 • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler, Fen Edebiyat veya Mühendislik Fakülteleri 3. ya da 4. Sınıf öğrencisi ve ya Yüksek Lisans, Doktora programı öğrencisi olmak
 • İnsanlarla ilişki ve iletişimi güçlü, ekip çalışmasına yatkın olmak
 • İleri derece İngilizce bilgisine sahip olmak
 • Projelerde istek ve hevesli olmak
 • Yeni fikirler üretebilen, stratejik hareket edebiliyor olmak
 • İyi derecede ofis programlarını kullanabiliyor olmak

Staj alım süreçleri ise 4 farklı zamanlamadan oluşmaktadır: Başvuru süreci > Sınav uygulaması > Değerlendirme merkezi > Birebir mülakat

HSBC kariyer hedefi yüksek olanlar için kesinlikle mükemmel bir yer. Sunduğu imkanlar ve yaptığı faaliyetlerle kendini çalışanlarına sevdirmeyi başarabilen HSBC’de yerinizi muhakkak almayı deneyin. Ayrıca tecrübelerinizi veya HSBC bankası hakkında düşündüklerinizi aşağıda yazarak diğer insanlarla paylaşmayı unutmayın!

Bir önceki yazımız olan Sabancı Holding İş Başvurusu başlıklı makalemizde Sabancı Holding İş Başvuru Formu 2013, Sabancı Holding İş İlanları ve Sabancı Holding Personel Alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Latest Comments

 1. Seda 11 Aralık 2013
 2. ebru katfar 23 Nisan 2014
 3. zehra 24 Nisan 2014
 4. Melek Azapoğlu 4 Mayıs 2014
 5. Ayşe Çelik 7 Mayıs 2014
 6. Semra Taşdelen 7 Mayıs 2014
 7. güler 15 Mayıs 2014

Cevap Bırakın