İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
HSBC Staj Başvurusu 2014
Yazar: - 05 Aralık 2013
2.737
7

Kariyer hedefi yüksek olanlar için HSBC bankası mükemmel bir fırsat sunuyor. Üniversite 3. veya 4. sınıf tercihen iktisadi ve idari bilimler veya mühendislik fakültelerinde okuyan öğrenciler için HSBC bankası stajyer alımı yapmaktadır. Özellikle genç öğrencilerin bu mükemmel fırsattan faydalanacağını umarak başvuru için gerekli bilgilendirmeye geçelim.

HSBC Staj Başvurusu 2014

HSBC geleceğe dönük yeni Müfettiş Yardımcıları, Yönetici Adayları ve Bireysel Pazarlama Müşteri Temsilcileri yetiştirmek amacıyla özellikle üniversite öğrencilerine staj imkanı sunarak, kariyerlerinin ilk adımlarını attırmaktadır. HSBC’de staj programı “Şube Staj Programı” ve “Genel Müdürlük Staj Programı” olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır.

HSBC Stajyer Pozisyonu için Aranan Nitelikler

 • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler, Fen Edebiyat veya Mühendislik Fakülteleri 3. ya da 4. Sınıf öğrencisi ve ya Yüksek Lisans, Doktora programı öğrencisi olmak
 • İnsanlarla ilişki ve iletişimi güçlü, ekip çalışmasına yatkın olmak
 • İleri derece İngilizce bilgisine sahip olmak
 • Projelerde istek ve hevesli olmak
 • Yeni fikirler üretebilen, stratejik hareket edebiliyor olmak
 • İyi derecede ofis programlarını kullanabiliyor olmak

Staj alım süreçleri ise 4 farklı zamanlamadan oluşmaktadır: Başvuru süreci > Sınav uygulaması > Değerlendirme merkezi > Birebir mülakat

HSBC kariyer hedefi yüksek olanlar için kesinlikle mükemmel bir yer. Sunduğu imkanlar ve yaptığı faaliyetlerle kendini çalışanlarına sevdirmeyi başarabilen HSBC’de yerinizi muhakkak almayı deneyin. Ayrıca tecrübelerinizi veya HSBC bankası hakkında düşündüklerinizi aşağıda yazarak diğer insanlarla paylaşmayı unutmayın!

Bir önceki yazımız olan Sabancı Holding İş Başvurusu başlıklı makalemizde Sabancı Holding İş Başvuru Formu 2013, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 7 Yorum Var)
 1. Seda dedi ki:

  staj başvurusu yaptım sonuç bekliyorum umarım güzel bir sonuç çıkar

 2. ebru katfar dedi ki:

  MERHABA;
  MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ AHMETLİ MESLEK YÜKSEK OKULUNDA 2. SINIF BANKACILIK VE SİGORTACILIK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİSİYİM YAZ DÖNEMİ ZORUNLU STAJI İÇİN MANİSA MERKEZ DE STAJ GÖRMEK İSTİYORUM GEREĞİNİN YAPILMASINI ARZ EDİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM
  EBRU KATFAR

 3. zehra dedi ki:

  merhaba;
  ben babaeski myo da bankacılık ve sigortacılık 2.sınıf öğrencisiyim
  yaz dönemi zorunlu stajımı cennet şubenizde yapmak istiyorum
  biz öğrencilere bu fırsatları sunduğunuz için teşekkürler 🙂

 4. Melek Azapoğlu dedi ki:

  Merhaba ben Turgut Özal Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümu öğrencisiyim Ankara daki herhangi bir şubenizde staj yapmak isterim.
  Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 5. Ayşe Çelik dedi ki:

  Merhaba,
  Ben Cumhuriyet Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü 3. sınıf öğrencisiyim.Geçen yıl Erasmus yaptım.Balıkesir’in Bandırma İlçesinde zorunlu stajımı yapmak istiyorum.
  Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 6. Semra Taşdelen dedi ki:

  Merhabalar;

  Ben Turgut Özal Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisiyim.Bu yaz dönemini bankanızın ankara şubelerinden herhangi birinde staj yaparak geçirmek istiyorum.
  Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 7. güler dedi ki:

  merhaba mersin merkezde oturuyorum mersin ünversitesi bankacılık ve sigortacılık ön lısans mezunuyum aynı zaman da acık ögretımde iktısat okumaktayım kendımı gelıştırme adına bankanızda staj yapmak istiyorum saygılar

BİR YORUM YAZ

11 − eight =