İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde çalıştırmak üzere sözleşmeli personeller alımı yapacağını kamu oyu platformuna duyurdu.Toplamda 5 personel alımı yapacak olan İTÜ 2 önlisans 3 de lisans mezunu personel alımı gerçekleştirecektir.Adaylar KPSS sınavı puanına göre alım yapılacaktır.Başvurular İTÜnün resmi internet sitesinden online olarak yapılacaktır.

Adaylarda aranılan şartlar;

1- GENELŞARTLAR

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak,

b) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak ve olumlu sonuçlanmak.

c) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

d) Son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak,

e) Yapılacak inceleme ve soruşturma sonunda başvurulan pozisyona uygun olmalarına engel bir durumu bulunmamak,

f) 657 Sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak. Daha önce bu şekilde istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Karan ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması,

İLAN

KODU

ÜNVANI ADEDİ MEZUNİYET BRANŞI PUAN TÜRÜ
Büro-1 Büro Personeli 1 Önlisans Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği veya Adalet önlisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olmak. KPSSP93
Büro-2 Büro Personeli 1 Önlisans Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Mezunu olmak KPSSP93
Büro-3 Büro Personeli 3 Lisans İşletme – İstatistik Bölümü lisans programından mezun olmak KPSSP3

Her adayın bir alana başvuru yapması gerekmektedir. Birden fazla alana başvuranların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

2- ÖZEL ŞARTLAR

a) KPSS 2016 sınavı KPSSP3 ve KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak

b) Belgelemek şartıyla mezuniyet sonrası 1 yıl hizmeti olmak(Başvurdukları ilan koduna göre mezuniyetinden sonraki süreler geçerli olmak şartıyla adaylar E-Devlet üzerinden alacakları hizmet dökümünü başvuru sırasında belgelemek)

3- İSTENEN BELGELER

a) Başvuru Formu (Web sayfasından temin edilebilecektir.)

b) Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi

c) Nüfus Cüzdanının/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı fotokopisi,

d) 2016 KPSS (B) sonuç belgesi,

e) E-Devlet üzerinden alınacak hizmet döküm belgesi (İlgili başvuru alanının mezuniyetinden sonra geçen süreler dikkate alınacaktır)

Başvurular şahsen veya posta yolu ile http://www.pdb.itu.edu.tr adresindeki Başvuru Formu doldurularak ilgili belgeler ile birlikte hazırlanarak ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde “İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Maslak «İSTANBUL” adresine yapılacaktır.

4- DİĞER HUSUSLAR

Yerleştirme ve adayların atama işlemleri

a) Büro Personeli olarak alınacak adaylar için ilanda belirtilen şartları taşıyan adaylar arasında KPSSP3 ve KPSSP93 puan türlerine göre puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle sırasıyla boş kadrolara yerleştirme işlemi yapılacaktır.

b) Ataması yapılacak adaylar 15 gün içerisinde hazırlanması gereken evrakları İTÜ Personel Daire Başkanlığına teslim edecekler ve Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırmasının olumlu sonuçlanmasından sonra sözleşmelerini imzalayacaklardır.

c) Belirtilen süre içerisinde başvuruda bulunmayan, ya da sözleşmeyi imzaladığı halde göreve başlamayan adaylar nedeniyle boş kalan kadro yada kadrolara yedek aday listesinden sırayla yerleştirme işlemi yapılacaktır.

Başvuru süresi yanlış beyana ilişkin hususlar

İlgililerin, ilanın gazetede yayımlandığı tarihinden itibaren 15 gün içinde http://pdb.itu.edu.tr/ internet adresinden başvuru formunu doldurarak şahsen ve posta ile yapılan müracaatları kabul edilecektir.

Yerleştirme işleminin sağlıklı yapılabilmesi İçin müracaatlar esnasında doğru beyanda bulunulmasına özen gösterilmesi şarttır. Her adayın tek bir ilan koduna başvurması gerekmektedir. Aksi halde yanlış beyanda bulunan ve bulunmuş olduğu beyanı belgeleyemeyen ve/veya birden fazla ilan koduna başvuran adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvuru tarihi bitiminden sonra http://pdb.itu.edu.tr/ adresinden asil ve yedek adayların isimleri ilan edilecektir.

 

Yorum yaparak aklınıza takılan sorulara cevap alabilirsiniz.Diğer güncel iş ilanları için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası 2018 Memur Alımı Başvuruları başlıklı makalemizde iş başvurusu 2018, ve 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

ibrahim AKPINAR

yakın zamanda Gönderilenler

Evde Boncuk Dizimi İşi Veren Firmalar

Kendi aksesuarlarınızı kendiniz uygulamak ister misiniz? Evde bocuk dizimi işini de buna benzetebiliriz. Zevkli bir…

1 sene önce

B Sınıfı Ehliyetle 50 Memur Alımı ve İş Başvuru Formu

Kamu Kurumu yönünden uygulanan bildirimde alıncak 50 personelin Genel İdare Hizmetleri katagorisinde kurum yapısında görevlendirileceği…

2 sene önce

Tekfen İnşaat Personel Alımı ve İş İlanları 2020

Türkiye’nin inşaat pazarında mühim bir konuma sahip olan Tekfen İnşaat sene ortamında iş ilanı yayınlıyor.…

2 sene önce

İstanbul Üniversitesi 542 Sağlık Personeli Alımı 2020

İstanbul Üniversitesi 542 personelin 455 Hemşire, 25 Diğer Sıhhat Personeli, 10 Biyolog, 25 Sıhhat Teknikeri,…

2 sene önce

Zabıta Memuru Alımı 2020

 Başvuru şartları ve müracaat dönemleri ekteki dosyalarda bulabilir ve müracaatınızı gerçekleştirebilirsiniz. Erzurum Şenkaya Belediyesi KPSSP3…

2 sene önce

2500 Bayan Polis Alımı 2020

Önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından alımı yapılması plan edilen 2500 kadın polis alımı muhtemel…

2 sene önce

This website uses cookies.