İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
TÜSEB KPSS 60 Puan Memur Alımı ve Başvurusu
Yazar: - 15 Şubat 2018
635
0

TÜSEB(Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı) Devlet Personel Daire Başkanlığı internet sitesi üzerinden yayınladığı ilana göre farklı pozisyonlarda 21 kişilik boş kadro ile yapacağını kamu oyuna duyurdu.Alımlarda KPSS puanı aranacak olup en az 60 puan almak başvuru yapmak için yeterlidir.

ürkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı bilindiği üzere az da olsa açık pozisyonları için yıl içerisinde aralıklarla memur ve personel alımı ilanlarını hazırlayarak kamuoyuna Devlet Personel Başkanlığı ve Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlamakta olup yeni bir ilan yayımladı. İşte ilana ilişkin tüm detaylar.
Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) personel alım ilanında yer alan detaylara göre, kurum bünyesine alımlar Sekreter(Yönetici Sekreter / Asistan), Bilgisayar Programcısı, Makam Şoförü, Büro Memuru, Ekonometrist, Mütercim pozisyonlarında yapılacak.İlana göre açıklanan bu kadrolara kurum bünyesine toplam 21 kişi istihdam edilecek.

İLANA BAŞVURU ŞARTLARI

Devlet Personel Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden adaylara duyurulan personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar, kurum tarafından açıklanan genel başvuru koşullarına haiz olması gerekiyor.

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından yayımlanan ilana göre adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde,

İlan için açıklanan genel personel alım şartları arasında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, görevini yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak koşulları bulunuyor.
Açıklanan bu koşullara ek olarak adayların, 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2016 KPSSP3 puan türünden en az 60 almış olması ve ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Yabancı Dil Sınavından da en az 55 puan almış olması talep ediliyor. (YDS şartı, bazı kadrolar için geçerlidir.)

Eğitim Şartı;

Makam Şoförü Kadrosu için; En az lise mezunu olmak

Bilgisayar Programcısı Kadrosu için; Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Bilgisayar Programcılığı ve Bilgisayar Teknolojisi bölümlerinden mezun olmak

Sekreter (Yönetici Sekreter / Asistan) Kadrosu için; En az Lisans mezunu olmak (YDS şartı yok)

Mütercim Kadrosu için; İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim-Tercumanlık ve İngilizce Öğretmenliği bölümlerinden mezun olmak (YDS şartı yok)

Ekonometrist Kadrosu için; Ekonometri bölümü mezunu olmak (YDS şartı yok)

Büro Memuru Kadrosu için; Halkla İlişkiler, Basın ve Yayın, Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Veterinerlik, Eczacılık, Diş Hekimliği Fakültesi, Tıp Fakültesi, İktisat, İşletme, İİBF, Siyasal Bilgiler,Sosyal Bilimler Fakülteleri, Mühendislik Fakülteleri ait bölümlerin birinden mezun olmak

BAŞVURU SÜRECİ 

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) personel alım ilanına başvurular 21 Şubat tarihinde sona erecektir. İlana başvurular ise Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesi üzerinden veya İşkur müdürlükleri aracılığıyla yapılacaktır. İlanın tam metni için tılayınız.

 

En  güncel iş ilanları için tıklayınız. TÜSEB KPSS 60 Puan Memur Alımı ve Başvurusu sonuçları açıklandığında sonuçlara sitemizden ulaşabilirsiniz.Konu ile ilgili yorum yapmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan İzmir Orduevi Personel Alımı ve Başvurusu başlıklı makalemizde 2018 orduevi işçi alımı, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

fourteen − seven =