İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
Türkiye Geneli 7500 Bekçi Alımı ve Başvuruları 2018
Yazar: - 21 Ocak 2018
827
0

Geçen sene bekçilik uygulamasına geçilmesiyle birlikte bekçi alımları yapılmaya başlamıştı.Birçok il ve ilçe merkezlerine mahallelerine caddelerine bekçi alımları yapılmıştı.Bilindiği gibi bekçilik pilot uygulaması olarak ilk İstanbulda başlamıştı sonrasında diğer illerde de uygulamaya girmişti.Bekçi alımlarında adaylardan KPSS şartı aranmayacak olup, en az lise mezunu olan adaylar başvuruda bulunabiliyordu. Bekçi olmak isteyen binlerce aday Emniyet Genel Müdürlüklerine müracaat etmişti. Ancak gerçekleşen bekçi alımlarında ikamet şartının aranması on binlerce adayın ilanlara başvurmasına engel olmuştu. Bekçi olmak isteyen adaylar, ikamet ettikleri ilde de bekçi alımlarının yapılmasını istiyor.

Türkiye Geneli Bekçi Alımı ve Başvuruları

Önümüzdeki dönemde yayımlanacak KHK ile hemen hemen 7500 bekçi alımı yapılacağını tahmin ediyoruz.EGMnin ihtiyaç duyması halinde kadroların daha da genişletileceğini düşünüyoruz.

Hangi illere bekçi alınacak?

Daha önce alım yapılan illerin dışındaki illere bekçi alımı yapılacağını düşünüyoruz.

 

Bekçi olma şartları nelerdir?

  • T.C. vatandaşı ve erkek olmak,
  • En az lise ve dengi okul mezunu olmak,
  • Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından büyük olmamak,
  • Atanacağı görevini yapmaya engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmaması,
  • Adli sicil kaydı temiz olması,
  • Kamu haklarından yoksun olmamak,
  • Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak,
  • En az 167 cm boyunda olmak, herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak

Sizlerde KHK yayımlandıktan sonra en yakın Emniyet Genel Müdürlüğüne giderek başvuruda bulunabilirsiniz.Diğer iş ilanları için tıklayınız.Aklınıza takılan soruları yorum olarak sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan TBMM Personel Alımı ve Başvuruları 2018 başlıklı makalemizde tbmm iş ilanı 2018, tbmm işçi alımı başvuruları 2018 ve tbmm memur alımı ve başvuruları 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

two − 1 =