Toyota Türkiye İş Başvuru Formu

Dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden birisi olan Toyota, en ufak arabalardan en büyük arabalara kadar çeşitli modeller üreten bir firmadır. Geçmişi 1930’lara kadar dayanan Toyota, günümüzde dünya çapında otomotiv satışı yapacak kadar büyük bir konuma gelmiştir. Eğer siz de dünyanın en lider otomotiv şirketlerinden birisi olan Toyota ile çalışmak istiyorsanız Toyota’nın resmi web sitesinde yayınladığı açık pozisyonları takip ederek size uygun olan ilana Toyota iş başvuru formunu doldurarak başvuru gerçekleştirin ve anında işe başlama fırsatını yakalayın!

toyota is basvurusu

Toyota İş Başvurusu ve Toyota’da Çalışmak

Toyota, insanları en doğru şekilde değerlendirme ve yönlendirme çerçevesi içerisinde hareket eder ve tek bir hedef vardır, doğru işe doğru insan! Toyota’da iş başvurusunda bulunan birisi öncelikle Toyota insan kaynakları ile görüşür. İnsan kaynakları departmanı başvuracak kişi hakkında; eğitim düzeyi, yabancı dil düzeyi, teknik bilgi düzeyi, tecrübe ve beceri gibi bilgilerin yanında aynı zamanda diksiyonunuzu, iletişim güçlülüğünüzü ve duruma göre askerlik durumunuzu inceler bir nevi özgeçmiş formunuzu hazırlar. Ardından insan kaynakları departmanı durumunuzu inceler ve ortak bir karar verir. Eğer açık bir pozisyon var ise ve şartlarınız işe başlamak için yetiyorsa öncelik olarak temel bir eğitimden geçersiniz. Temel eğitimde size Toyota hakkında bilgi verilir, Toyota’nın tarihinden bahsedilir, çalışma prensiplerinden ve bunun gibi çeşitli bilgiler size anlatılır.


Çalışanlara verilen ücretler adil ve rekabetçi bir politika üzerine kurulmuştur. Firma içinde çalışan kişinin çalışma zamanı, iş yoğunluğu, rütbe, tecrübe, pozisyon gibi nitelikler göz önünde bulundurularak her yeni yılın Ocak ayında işçi ücretleri belirlenmektedir. Haftalık çalışma saati toplam 40 saattir. Hafta içi 5 gün, 08:30-17:30 arası çalışılır ve günün öğle tatili 12:30 – 13:30 saatleri arasındadır. Ayrıca tüm çalışanlara özel servis ve çalışma durumuna göre yıllık izin verilmektedir. Ayrıca tüm çalışanlara, çalışmanın ilk gününden itibaren özel sağlık ve hayat sigortası yaptırılır. Evlenecek olan kişiler ve doğum yapan bayan çalışanlarına çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Aynı zamanda Toyota, kendi uygulamaları doğrultusunda çeşitli yarışmalar veya etkinlikler düzenleyerek çalışanlarına çeşitli ödüller verir.

Toyota Staj İmkanı

Toyota, bünyesinde stajyerlik yapmak isteyen başarılı ünivresite öğrencilerine staj imkanı tanımaktadır. Eğer siz de Toyota’da yaz veya kış dönemi için stajınızı yapmak istiyorsanız en yakın zamanda Toyota insan kaynaklarıyla görüşerek veya online staj başvurusu yaparak staj fırsatından yararlanabilirsiniz!

Toyota Türkiye açık pozisyonları görmek ve iş başvurusu veya staj başvurusu yapmak için tıklayınız.

Latest Comments

  1. YAŞAR DUMAN 9 Nisan 2014
  2. mehmet 4 Eylül 2014
  3. cumhur 7 Eylül 2014
  4. irfan 14 Aralık 2014
  5. Nevin kılıç ediz 19 Ocak 2018

Cevap Bırakın