İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
Tapu ve Kadastro İşçi Alımı Başvuruları 2018
Yazar: - 30 Mart 2018
776
0

Tapu ve kadastro genel müdürlüğü fetö örgütü emekli olanlar vs yollarla boşalan kadroları doldurmak için KPSS 60 puanla personel alımı gerçekleştirecektir.Yayımlanan boş kadroların ilanında toplada 48 ilde 125 memur alımı yapılacaktır.Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü memur personel alımı gerçekleştiriyor. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak amaçlı toplamda 125 kişilik boş kadro ile alım yapacak. Buna göre Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü taşra hizmet birimlerinde çalıştırılmak üzere farklı bölgelerden 125 kişilik kadro ile Sözleşmeli olarak Arşiv uzmanı alacağını belirtti. Adaylar 657 sayılı devlet memurları kanuna göre istihdam edilecek ve bu yönde adaylara KPSS puan sıralamasına göre sınav yapılacaktır. Adayların KPSS puan durumlarına bakılacak olup kadro sayısının 4 katı kadar aday sınava çağrılacaktır.

Kimler başvuru yapabilir?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü alımını yapacağı Arşiv Uzmanı kadrosu için adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki, 1,4,5,6,7 ve 8. maddelerindeki genel şartları taşımak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 60 puan ve üzeri puan almış olmak, En az dört yıllık eğitim veren Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, ya da programında Osmanlı Paleografyası, Arapça, Farsça derslerine yer veren en az 4 yıllık bölümlerinden mezun olmak ve olarak istihdam edilemez kararı almamış olmak şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilirler.

Son Başvuru Tarihi

başvurular en geç 13 Nisan 2018 tarihine kadar mesai saati bitimine kadar Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Konya, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Samsun, Kayseri, Hatay, Gaziantep, Edirne, Van, Elazığ, Eskişehir, Denizli, Kastamonu, Sivas, Şanlıurfa ve Yozgat ilerinin herhangi birine şahsen yapılacaktır.
Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilana buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Diğer güncel iş ilanlarına buradan bakabilirsiniz.Başvuru yapmadan önce sormak istediğiniz sorularınızı yorum yaparak sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Jandarma 500 Subay Alımı Başvuruları başlıklı makalemizde jandarma subaylık başvurusu, ve lisans mezunu subaylık başvurusu 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

fourteen − 1 =