İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
Sağlık Bakanlığı 2018 Memur Alımı Başvuruları
Yazar: - 11 Nisan 2018
683
0

Sağlık bakanlığı 2018 yılında ne kadar sağlık memur alacak? Sağlık bakanlığı 2018 sağlık ilanları? Sağlık bakanlığı sağlık memur alım şartları? Sağlık bakanlığı sağlık memur alımı ne zaman? Sağlık bakanlığı 2018 alım yapılacak pozisyonlar nelerdir?

gibi tüm sorularınızı cevaplarını bu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sağlık bakanlığı 2018 yılı için sağlık sektöründen toplamda 9bin sağlık memuru alacağını açıkladı.Söz konusu olan yayımlanan ilana göre Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinden 657 sayılı Devlet memurları kanunun 4. maddesinin B Fıkrası ile 663 sayılı kanunun hükmünde kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile Lise, Önlisans ve lisans mezunu olan 9 bin kişilik Sözleşmeli Sağlık Personeli alınacak. Buna göre, Lise, ön lisans ve lisans mezunu memur alımı yapılacak olup toplam 9 bin kişilik atama yapılacaktır. Buna göre mezuniyetlere göre dağılıma bakıldığında ise lisans düzeyinden 6 bin 845 personel önlisans düzeyinden 829 personel ve lise mezunu düzeyinden bin 326 memur alımı yapılacaktır.

Sağlık Bakanlığı 2018 Memur Alımı Başvuruları

tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlanacak olup Sağlık Bakanlığı KPSS 2018/4 tercih Kılavuzu ile 9 bin Memur Personel alımı yapacak. Buna göre adaylar tercihlerini 11 Nisan 2018 tarihi ile 18 Nisan 2018 tarihleri arasında yayımlanacak Tercih kılavunzdan belirtilen kurallara göre ÖSYM İnternet sitesi üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarası ile ve şifreleri ile yapabileceklerdir.
Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Ortaöğretim – Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacaktır.

Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonlarını tercih etmek isteyen ve ilgili alanlarda lisansüstü eğitimi almış adayların, 16 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 17.00 ye kadar Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Anılan Başkanlığın duyurularına istinaden daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvurmalarına gerek yoktur.

 

Diğer güncel iş ilanlarına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Milli İstihbarat Teşkilatı İstihbarat Uzmanı Alımı 2018 başlıklı makalemizde , ve hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

seven + 16 =