İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
Polis Adaylarının 10 Bin Olması Talebi
Yazar: - 03 Mayıs 2020
111
0

Polis alımı ile ilgili olarak adaylardan bir çok talep gelmektedir. Korona sürecinde en çok talep edilen 7 bin alımı uygulanacağı üzere yeni eğitimler süreçler göz önüne alındığında 10 bin kontenjana çıkarılması isteniyor.

Akademisi yönünden 26.dönem neticeleri yayınlanmıştır. Polis alımı ile ilgili olarak 7 bin şahıs istihdam ediliyor. Adayların en çok dile getirdiği 10 bin şahsa alımın yükseltilerek yedek adaylarında eğitime alınması hususu olmuştur. Korona virüsten ötürü yeni imtihan ve eğitim süreçleri göz önüne alındığı üzere polis kadrolarına en erken atama yapabilir ortak görüşünde oldukları dile getiriliyor. 7 bin polis alımı kadrolarının 10 bin kontenjana yükseltilmesi adayların talebidir.27.Dönem polis alımı müracaat yapacaklar KPSS hususlarını merak ediyor.KPSS’de çıkması yüksek olasılık olan hususları sormaktadır.Gerek lisans gerekse önlisans KPSS’de konular tamamen ortak olup, imtihan zorluk seviyeleri de birbirine yakın olacaktır.2020 KPSS, yeni kuşak ÖSYM imtihan formatında olacak olup hazırlık yapar iken bu hususa ilgi etmelidir.
KPSS’de çıkmasına net gözüyle bakılan konular şunlardır;
Türkçe: cümlede mana ve dil bilgi kapasitesi,
Matematik: asli kavramlar ve problemler,
Geometri: çember ve çokgenler.
Tarih: Türk İslam medeniyeti ve kurtuluş/kuruluş dönemi,
Coğrafya: iklim ve nüfus,
Anayasa: asli hukuk bilgi kapasitesi ve yasama, yürütme, yargı.27 Dönem POMEM adayların bu konulara ilgi etmesi gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Tepe Güvenlik İş Başvurusu 2019 başlıklı makalemizde tepe güvenlik görevlisi alımı 2019, 2019 ve hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

20 − seven =