Microsoft Türkiye Personel Alımı 2015


Dünyanın dev şirketleri arasında yer alan Microsoft’ta çalışmayı elbette aramızda bir çok insan ister. Peki Microsoft iş başvurusu nasıl yapılır? Microsoft’ta çalışmak isteyen birinin hangi yolları takip etmesi gerekir? Kafanıza takılan tüm soruların yanıtını Microsoft’un resmi blogundan anlattığı şekilde sizlere detaylı bir şekilde aktarmaya çalışacağız. Özellikle hayal ve hedefi yüksek olan bilişimseverler için hazırlanmış bu iş ilanı sürecini iyi takip etmeleri gerekmektedir.

Microsoft Türkiye İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Microsoft’un Türkiye merkezinde çalışmak isteyenler hangi yolu takip etmeli? Neler yapmalı? Nereye gidip, hangi süreçleri izlemeli? İşte kafalara takılan bu soruları ayrıntısıyla cevaplamaya çalışacağız.

Öncelikle bilinmesi gerekir ki Microsoft, personel alımı konusunda oldukça titiz davranmaktadır. Geçmişiniz Microsoft için oldukça önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra daha önce çalışmış olduğunuz yerler ve çalıştığınız yerlerin hakkınızda vereceği olumlu düşünceler size + puan kazandıracaktır. Microsoft daha çok eski ve güven sahibi yöneticilerinizle görüşmek ister, bu Microsoft için güven duygusu oluşturur.


Microsoft için sizi tanımanın en iyi yolu daha önce çalışmış olduğunuz yerlerden sizi izlemek olduğundan dolayı daha önce çalışmış olduğunuz yerdeki performansınız, işinize karşı ne kadar güçlü olduğunuz gibi kriterler göz önünde bulundurulmaktadır.

Microsoft’a CVnizi gönderdikten sonra size ulaşılacak ve yüz yüze görüşme için randevu verilecektir. Tabi etkili cv hazırlama teknikleri makalemize göz atmayı ve Microsoft’a iyi bir CV göndermeyi de ihmal etmeyin! İş görüşmesi esnasında eski yöneticileriniz yanınızda aranız ve hakkınızda orada da bilgi alınır.

microsoft turkiye is basvuruları

Bu süreçte başarılı olabilmeniz dileği ile..

Latest Comments

  1. büşra dolgun 13 Aralık 2014

Cevap Bırakın