İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
MEB 20 Bin Öğretmen Alımı ve Başvurusu 2018
Yazar: - 19 Şubat 2018
465
0

Aday öğretmenler için müjdeli haber geldi Milli Eğitim Bakanlığı 20 Bin Öğretmen Alımı yapacağını duyurdu. Mart 2018 Tarihinde sözleşmeli olarak öğretmen alımı gerçekleşecektir. Başvuru yapabilmek için KPSS sınavından en az 50 puan almış olmak gerekmektedir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmen alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Mezun olunan yükseköğretim programı, Bakanlığın öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına göre atama yapılacak alana uygun olmak, Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanların ihtiyacı karşılamadığı alanlara atanacaklar hariç olmak üzere, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından birinin başarıyla tamamlamış olmak, 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120 puan türlerinden en az 50 puan almış olmak, memurluktan veya öğretmenlikten atılacak herhangi bir ceza almamış olmak, Yurtdışında eğitim görmüş olanlar için gerekli denkliğe uygun olmak niteliklerini taşıyan adaylar başvuru yapabilirler.

BAŞVURU NASIL YAPILIR ?
Başvuru yapacak adaylar başvuru işlemlerini elektronik ortamda gerçekleştirledirler. Buna göre başvurular, (http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden) yapılacak olup başvuru sonucuna göre adaylara sözlü sınav yapılacak. Ayrıca Milli Eğitim bakanlığının yayımlamış olduğu sınav takvimine göre sözlü sınav merkezlerinin ilanı 02 Mart 2018 tarihinde ilan edilecek daha sonra ise 08 Mart 2018 tarihinde tercih işlemleri alınacaktır. Buna göre 14 Nisan 2018 tarihi ile 05 Mayıs 2018 tarihleri arasında sınav yapılacaktır.
Diğer güncel iş ilanları için tıklayınız. Yorum yaparak sorularınızı sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan TÜSEB KPSS 60 Puan Memur Alımı ve Başvurusu başlıklı makalemizde 2018 devlet iş başvuruları, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

8 + 7 =