İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
Lise Mezunu 6 Bin Astsubay Alımı ve Başvuruları
Yazar: - 12 Şubat 2018
704
0

15 temmuz darbe girişiminden sonra harp okullarının yerini alan Milli Savunma Üniversitesi bu yıl 6bine yakın astsubay öğrenci alımı yapacağını açıkladı.Son Başvuru 15 Şubat 2018dir.Başvuru yapmak için elinizi çabuk tutun.

Komutanlıkların alacağı öğrenci sayıları;
Milli Savunma Bakanlığına bağlı Türk Silahlı Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kara Kuvvetler Komutanlığı en az lise mezunu  5 bin 992 astsubay alımı gerçekleştirecektir. Hava Kuvvetleri Komutanlığı –  Bin 899 Astsubay, Özel Kuvvetler Komutanlığı – 600 Astsubay, Kara Kuvvetleri Komutanlığı – 2 Bin 657 Astsubay, – 836 Astsubay öğrencisi alımı gerçekleştirecektir. Peki alıma başvurular nasıl yapılacak, kimler müracaat edebilir, başvuru tarihleri nedir?

Başvuru yapacak adaylarda aranılan özel ve genel şartlar
Milli Savunma Bakanlığına bağlı Türk Silahlı Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kara Kuvvetler Komutanlığı 5 bin 992 astsubay alımı yapacak. Peki aranacak şartlar nedir? Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, En az lise mezunu olmak, Sicili temiz ya da belirli suçlardan fazla olmamak, Astsubay MYO İçin 1997 ve sonrası doğumlu olmak, Boy – kilo orantılı olmak şartı aranmaktadır. Bu şartlara sahip adaylar başvurularını 15 Şubat 2018 tarihine kadar gerçekleştirebilir.

 

Başvuruları buraya tıklayarak yapabilirsiniz.Diğer güncel iş ilanları için tıklayınız.Yorum yaparak başvuru yapabilir aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı ve Başvuruları 2018 başlıklı makalemizde , ve sahil güvenlik hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

nine + one =