Kariyer.net İş Başvurusu Nasıl Yapılır?


Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte günlük hayatımızda pek çok şey değişti. Değişen en büyük şeylerden birisi de iş hayatındaki kolaylıklar oldu. Sanal dünyanın varlığı sayesinde artık elemana ihtiyaç duyan firmalar aradıkları elemanlara daha kolay, iş arayan kişiler ise aradıkları işe daha kolay ulaşabiliyorlar. Bu yazımızda sizlere şu an Türkiye’nin en büyük iş ilanları sitesi olan Kariyer.net’e nasıl üye olabileceğinizi ve iş bulabileceğiniz konusunda sizlere yardımcı olmak istiyoruz.

Kariyer.Net İş Başvurusu Yapmak (Resimli Anlatım)

Kariyer.net’in en çekici özelliklerinden birisi ise, CV’nizi her seferinde karşı tarafa göndermeniz gerekmemektedir. Site içerisindeki bilgileri yani CV formunu bir kere dolduruyorsunuz ardından diğer tüm firmalar aynı bilgilere erişebiliyor. Bu bilgileri kaydedebilmeniz için öncelikle bir üyeliğe sahip olmanız gerekmektedir (üyelik ücretsizdir).

Kariyer.net İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıda da gördüğünüz gibi sitenin üst kısmında eğer üyeliğiniz varsa giriş yapın eğer üyeliğiniz yoksa da “Yeni Üye Ol” butonuna basarak kayıt formu sayfasına gidin. Karşınıza çıkan formu eksiksiz doldurun ve en önemlisi de doğru bilgiler girmeye özellikle doğru bir e-posta adresi girmeye özen gösterin.


Kariyer.net İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

“Hizmet sözleşmesini kabul ediyorum” kutucuğu muhakkak işaretli olmalıdır aksi taktirde kaydınız sonuçlanmayacaktır. Kaydınız başarıyla tamamlandıktan sonra E-posta kutunuza gelen maildeki linke tıklayıp üyeliğinizi aktif ediniz.

Tüm bu işlemler hallolduktan sonra artık üye panelinize erişmiş olmanız gerekmektedir. Bundan sonraki aşamada özgeçmişinizi oluşturmaktır. Üst menüden Kariyerim > Özgeçmişim sayfasına girdikten sonra aşağıda “Yeni Özgeçmiş Oluştur” butonuna tıklayın.

Kariyer.net İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu butona tıkladıktan sonra artık sizden detaylı bilgiler isteyecektir. Bildiklerinizi, iş tecrübelerinizi, referans ve bunun gibi bir özgeçmişte olabilecek her türlü detayı eksiksiz bir şekilde doldurun ve doldurma işlemi bittikten sonra kaydetmeyi unutmayın. Artık geriye tek bir şey kaldı, kendinize uygun bir iş ilanı bulup başvuru yapmak!

Üst menüden “İş Ara” butonuna tıklayarak iş arama sayfasına geliniz. Sol taraftan kendinize uygun kriterleri filtreleyin ve seçtiğiniz aramalara göre karşınıza iş ilanları çıkacaktır. Şu an da kariyer.net’te 55 bin tane iş ilanı bulunmaktadır. Kendinize uygun bir iş ilanı bulduktan sonra “Başvur” butonuna tıklayın ve cevap gelmesini bekleyin.

Yapamadıklarınızı, sormak istediklerinizi ve tecrübelerinizi aşağıda bizimle paylaşmaktan çekinmeyin!

Bir önceki yazımız olan Unilever İş Başvurusu 2014 başlıklı makalemizde Unilever iş başvuru formu, Unilever iş ilanları ve Unilever kariyer olanakları hakkında bilgiler verilmektedir.

Latest Comments

 1. Hüseyin DEVİREN 20 Şubat 2014
 2. cemil horuz 4 Nisan 2014
 3. mesut 14 Nisan 2014
 4. mesut 14 Nisan 2014
 5. yusuf 23 Mayıs 2014
 6. mustafa 21 Ağustos 2014
 7. hasan 8 Eylül 2014
 8. (songül 3 Aralık 2014
 9. mitat 15 Nisan 2015
 10. sefer 30 Kasım 2015
 11. ümit gülcan 20 Haziran 2016
 12. fatma 18 Ağustos 2016
 13. Mustafa sari 30 Ocak 2017

Cevap Bırakın