İş Görüşmesinde Giyimin Önemi


Sizlere CV Örnekleri kategorimiz altında iş hayatında CV’nin önemini çeşitli makalelerle anlatmıştık. İş başvurunuzun kabulünün ardından iş görüşmesine çağırılırsınız. İşte tam bu noktada bir çok insanın kafası kıyafet konusunda karışmaktadır.  sorusunun cevabını bu makale ile sizlere vermeye çalışacağız.


İş Görüşmesinde Nasıl Giyinilmeli?

Öncelikle iş görüşmesinde bulunacağınız işin sektörü de önem taşımaktadır. Sektöre göre kıyafet konusu değişiklik gösterebilir. Örneğin resmi işler için biraz daha ciddiyetli bir giyinim gerekirken, normal işler için günlük yaşantınızdaki gibi giyinmenizde hiç bir mahsur yok. Ancak giyeceğiniz kıyafetler de çok kötü olmamalı. Daima temiz giyinmeye özen gösterin.

Abartı elbiselerden daima kaçın. Özellikle bayanlar, aşırı makyajdan kesinlikle kaçınılmalı. Kıyafetleriniz, iş görüşmesinde karşınızdaki kişinin ilgisini çekmeli ama dikkatini kesinlikle dağıtmamalıdır. Elbiselerinizin renk uyumuna ve temizliğine kesinlikle dikkat edin. Tırnaklarınız kesilmiş halde, saçlarınız düzenli bir halde olmalıdır. Elbiseleriniz üzerinizde şık durmalı, çok dağınık durmamalıdır. Ayrıca aynı iş görüşmesine ikinci kez çağırıldığınızda kesinlikle farklı kıyafetler giymeyi unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Fotoğraflı Özgeçmiş (CV) Örnekleri 2014 başlıklı makalemizde Fotoğraflı CV indir, Fotoğraflı CV Örnekleri 2014 indir ve Fotoğraflı Özgeçmiş Örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Latest Comments

  1. Sema soğancı 8 Ekim 2016

Cevap Bırakın