İnfaz Koruma Memurları , Adalet Bakanlığına bağlı olarak , Ceza İnfaz Kurumlarında bulunan hükümlü ve tutukluların gündelik ihtiyaçlarını karşılayan ve Ceza İnfaz Kurumlarının iç asayişini sağlamakla görevlilerdir. İnfaz Koruma Memurları 657 DMK’ya bağlı olarak çalışan devlet memurlarıdır.

İnfaz Koruma Memur Alımları 2015

İnfaz Koruma Memuru olmak için en az lise mezunu ve Kamu Personeli Sınavından (KPSS) 70 Puan barajını geçmek gerekmektedir. Başlıca İstanbul , Ankara , Denizli , Erzurum ve son olarak Kahramanmaraş’da bulunan Personel Eğitim Merkezlerinde 3 ay teorik olmak üzere , 2 ay uygulamalı eğitim almaları da zorunludur.

2015 Yılı ile birlikte İnfaz Koruma Memuru olmak isteyen adaylarda genel olarak aranan şartlar başında 30 yaş sınırı istenebilir. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 5 Yıl içinde 15 Bin İnfaz Koruma Memur alımları Yapılacaktır.

5 Yıl içerisinde kademeli olarak alım yapılacak ve İnfaz Koruma Memurluğu yanı sıra Yardımcı Personel alımları da gerçekleştirilecektir. Ocak başından itibaren yasalaşması beklenen alımların , 5 yıl içerisinde tamamlanması beklenmektedir.

Mevcut bulunan İnfaz Koruma Memurlarına ek zamlar yapılırken , Cezaevi Persenellerine de Yıpranma Zammı olarak , 5510 sayılı güvenlik kanunu ile değişikliğe gidilecegi bekleniyor.

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan bildiride , İnfaz Koruma Memurluğu alımlarının 1 ocak 2016 tarihinden itibaren başlayacagı bildiriliyor. Alım yapılacak 15.000 personelin , kademeli olarak 5 yıla yayılacagı ve her yıl 3000 adayın kesinlik kazanıp göreve başlaması beklenmektedir.

Güncel İnfaz Koruma Memurluğu ile ilgili haberleri öğrenmek için web sitemizi takip edebilir , bu doğrultuda başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ankamall AVM Eleman Arayan Mağazalar 2015 başlıklı makalemizde , ve hakkında bilgiler verilmektedir.

ibrahim AKPINAR

Yorumları Görüntüle

yakın zamanda Gönderilenler

Evde Boncuk Dizimi İşi Veren Firmalar

Kendi aksesuarlarınızı kendiniz uygulamak ister misiniz? Evde bocuk dizimi işini de buna benzetebiliriz. Zevkli bir…

4 ay önce

B Sınıfı Ehliyetle 50 Memur Alımı ve İş Başvuru Formu

Kamu Kurumu yönünden uygulanan bildirimde alıncak 50 personelin Genel İdare Hizmetleri katagorisinde kurum yapısında görevlendirileceği…

1 sene önce

Tekfen İnşaat Personel Alımı ve İş İlanları 2020

Türkiye’nin inşaat pazarında mühim bir konuma sahip olan Tekfen İnşaat sene ortamında iş ilanı yayınlıyor.…

1 sene önce

İstanbul Üniversitesi 542 Sağlık Personeli Alımı 2020

İstanbul Üniversitesi 542 personelin 455 Hemşire, 25 Diğer Sıhhat Personeli, 10 Biyolog, 25 Sıhhat Teknikeri,…

1 sene önce

Zabıta Memuru Alımı 2020

 Başvuru şartları ve müracaat dönemleri ekteki dosyalarda bulabilir ve müracaatınızı gerçekleştirebilirsiniz. Erzurum Şenkaya Belediyesi KPSSP3…

1 sene önce

2500 Bayan Polis Alımı 2020

Önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından alımı yapılması plan edilen 2500 kadın polis alımı muhtemel…

1 sene önce

This website uses cookies.