İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
İnfaz Koruma Memuru Başvuruları 2015
Yazar: - 25 Aralık 2014
2.875
4

İnfaz Koruma Memurları , Adalet Bakanlığına bağlı olarak , Ceza İnfaz Kurumlarında bulunan hükümlü ve tutukluların gündelik ihtiyaçlarını karşılayan ve Ceza İnfaz Kurumlarının iç asayişini sağlamakla görevlilerdir. İnfaz Koruma Memurları 657 DMK’ya bağlı olarak çalışan devlet memurlarıdır.

İnfaz Koruma Memur Alımları 2015

İnfaz Koruma Memuru olmak için en az lise mezunu ve Kamu Personeli Sınavından (KPSS) 70 Puan barajını geçmek gerekmektedir. Başlıca İstanbul , Ankara , Denizli , Erzurum ve son olarak Kahramanmaraş’da bulunan Adalet Bakanlığı Personel Eğitim Merkezlerinde 3 ay teorik olmak üzere , 2 ay uygulamalı eğitim almaları da zorunludur.

2015 Yılı ile birlikte İnfaz Koruma Memuru olmak isteyen adaylarda genel olarak aranan şartlar başında 30 yaş sınırı istenebilir. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 5 Yıl içinde 15 Bin İnfaz Koruma Memur alımları Yapılacaktır.

5 Yıl içerisinde kademeli olarak alım yapılacak ve İnfaz Koruma Memurluğu yanı sıra Yardımcı Personel alımları da gerçekleştirilecektir. Ocak başından itibaren yasalaşması beklenen alımların , 5 yıl içerisinde tamamlanması beklenmektedir.

Mevcut bulunan İnfaz Koruma Memurlarına ek zamlar yapılırken , Cezaevi Persenellerine de Yıpranma Zammı olarak , 5510 sayılı güvenlik kanunu ile değişikliğe gidilecegi bekleniyor.

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan bildiride , İnfaz Koruma Memurluğu alımlarının 1 ocak 2016 tarihinden itibaren başlayacagı bildiriliyor. Alım yapılacak 15.000 personelin , kademeli olarak 5 yıla yayılacagı ve her yıl 3000 adayın kesinlik kazanıp göreve başlaması beklenmektedir.

Güncel İnfaz Koruma Memurluğu ile ilgili haberleri öğrenmek için web sitemizi takip edebilir , bu doğrultuda başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ankamall AVM Eleman Arayan Mağazalar 2015 başlıklı makalemizde ankamall avm iş ilanı, ankamall iş arayanlar ve ankamall iş başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 4 Yorum Var)
 1. ALİ dedi ki:

  LÜTVEN TELOFONLA BİLDİRİRSENİZ İYİ OLUR E POSTA KULANMIYORUM TSK

 2. Gönül Eğri dedi ki:

  İnfaz koruma memuru olarak çalışmak isterim.

 3. Cevat yankaç dedi ki:

  İyi günler..
  Özel güvenlik kimlik kartı sahibiyim..
  Kpss 2016 sınavına giriyorum..
  Ve buradan iş başvurusunda bulunmak istiyorum..

 4. Aysun dedi ki:

  Nasil basvuru yapabilirim

BİR YORUM YAZ

eighteen + sixteen =