İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
İçişleri Bakanlığı Personel Alımı KPSSsiz 2018
Yazar: - 25 Mart 2018
720
0

iç işleri bakanlığı resmi internet sitesinden yaptığı personel alımı ile ilgil yaptığı açıklamada bakanlık bünyesinde çalışacak 15.000tlye kadar maaş alacak personel alımı yapacağını duyurdu.Personel alımlarında KPSS şartı yoktur.İçişleri Bakanlığı bünyesine alacak. Alımlar bilişim personeli pozisyonuna yapılacak. İlana ilişkin başvuru şartları ve başvuru tarihleri belli oldu. Sözleşmeli bilişim personeli alımı yapan kurumlarda bilindiği gibi sözleşmeli ücret tavanının katlarının ödeneceği başvuru detaylarında açıklandı. Kazanan adaylara 2 ve 3 katı ücret ödenecek olması ile 15 Bin TL’ye kadar maaş alacaklar. İçişleri Bakanlığı 10 sözleşmeli bilişim personeli alımı başvuru şartları;

2 Nisan 2018 tarihinde başlayacak olan başvurularda genel ve özel bazı başvuru şartları aranıyor. Genel şartlarda 657 sayılı Devlet memurları Kanunun 48. maddede belirtilen genel şartları taşımaları gerekiyor. Eğitim şartlarında ise 4 yıllık Yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmak bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olanlar için aylık brüt sözleşme ücretinin 2 katına kadar ücret alım yapılan bölüme başvuru yapabilecek. Tecrübe şartında ise; ücret tavanı 2 katını geçmeyecek olan 3 Yıl diğerleri için ise 5 yıllık tecrübe isteniyor. Adayların güncel programla dillerinden iki tane bilmeleri ve Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği konusunda bilgi sahibi olmaları gerekiyor. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmaması gerekiyor. Ayrıca başvuru ilanında belirtilen özel şartları da taşıyan adaylar başvuru yapabilecek. Özel şartlar için başvuru kılavuzuna aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Sözleşmeli bilişim personeli alımında başvurular 2 Nisan itibaren alınmaya başlanacak. Son başvuru tarihi ise 13 Nisan 2018 tarihinde son bulacak. Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunu ibraz etmeyen adayların KPSS puanı 70 sayılacağı başvurularda Yabancı Dil puanı ibraz etmeyenlerde puanı sıfır olarak kabul edilecek. 10 Katı kadar aday yazılı sınav için çağırılacak. Yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylar 27 Nisan tarihinde içişleri internet sitesi üzerinden duyurulacak.

Başvuruları buraya tıklayarak yapabilirsiniz.Başvuru yaparken sorun yaşarsanız yorum yaparak yardım isteyebilirsiniz.Diğer güncel iş ilanları için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İş İlanları ve Başvurusu başlıklı makalemizde 2018 bakanlıklar iş başvurusu, 2018 bakanlıklar iş ilanları ve hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

twenty − 8 =