İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Alımı 2017
Yazar: - 16 Ekim 2017
741
1

T.C. GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI tarafından yapılan açıklamaya göre Açıktan 425 adet personel alımı gerçekleşecektir.Alım ile ilgili Başvuru Tarihi : 25 Ekim 2017-05 Kasım 2017 ., Sözlü Sınav Tarihleri : 18 Aralık 2017-08 Ocak 2018 olarak belirlenmiştir. Muhafaza memuru,Memur,Avukat ve Tüketici Hakem Heyeti Raportörü olmak üzere toplamda 425 adet personel alımı gerçekleşecektir.
BAŞVURU İÇİN GEREKEN ŞARTLAR 1-GeneI Şartlar:

-657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak. – 2016 yılı KPSSP3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

2-Özel Şartlar:

Sıra

No

UnvanTeşkilatıNiteliklerKPSS

Puan

Türü

Alım

Yapılacak

Sayı

SınıfıDerecesiAlım Yapılacak iller
1Muhafaza

Memuru

Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlükleri1- En az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler, İktisadi ve İdari bilimler, iktisat, işletme fakültelerinden veya en az dört yıllık eğitim veren yüksekokulların gümrük işletme bölümünden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının fakülte veya yüksekokullarından mezun olmak. Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bir bölümden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini başvuru esnasında jpeg formatında taratarak iş talep formuna eklemeleri gerekmektedir.

2- Sınava son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak, (05/11/1988 tarihinde ve daha sonra doğanlar başvurabilir.)

Erkekler en az 172 cm, bayanlar ise en az 165 cm boyunda olmak, “Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, psikiyatrik bir hastalık, kişilik bozukluğu, nörolojik rahatsızlığı, şaşılık, körlük, gece körlüğü, renk körlüğü, işitme kaybı, topallık, kekemelik, kas veya iskelet sisteminde hareket kısıtlılığı ve benzeri engeller bulunmadığını belirten, “Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir” ibareli sağlık kurulu raporu” almak.

3- (Söz konusu rapor, sözlü sınavda başarılı olanlardan atama öncesi istenecektir. Rapor ibraz edemeyenlerin ve sözlü sınav esnasında yapılacak ölçümde boy şartını taşımayanların kurumumuzca ataması yapılmayacaktır.)

KPSSP3300GİH6,7,8Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum,

Eskişehir, Gaziantep,

Giresun, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul,

İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri,

Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye,

Rize, Sakarya, Samsun,

Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Uşak, Van, Yalova,

Zonguldak

2MemurGümrük ve Ticaret Bölge MüdürlükleriEn az dört yıllık eğitim veren yüksek öğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve İktisadi ve İdari bilimler fakülteleri, uygulamalı bilimler yüksekokullarının gümrük işletme bölümünden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yüksek öğretim kuramlarının fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden mezun olmak. Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bir bölümden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini başvuru esnasında jpeg formatında taratarak iş talep formuna eklemeleri gerekmektedir.KPSSP350GİH7
3AvukatGümrük ve Ticaret Bölge MüdürlükleriAvukatlık ruhsatına sahip olmakKPSSP325AH6Ağrı, Artvin, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Kahramanmaraş, Mardin, Şanlıurfa, Şırnak, Van
4Tüketici

Hakem

Heyeti

Raportörü

Ticaret İl MüdürlükleriÜniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının fakülte veya yüksekokullarından mezun olmak. Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bir bölümden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini başvuru esnasında jpeg formatında taratarak iş talep formuna eklemeleri gerekmektedir.KPSSP350GİH7,8(81) İl

 

olarak belirlenmiştir.

Sözlü sınavda en az 70 puan alanlar başarılı sayılacak ve adayların başarı puanı, KPSS puanı ile sözlü puanının aritmetik ort alaması alınarak hesaplanacaktır.

– Başarı puanı en yüksek adaydan başlamak suretiyle, atama yapılacak olan kadro sayısını geçmeyecek kadar asil aday belirlenecekti r.

– Adayların başarı puanının eşit olması halinde; KPSS puanı yüksek olana, bunun eşit olması halinde aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olan adaya öncelik verilecektir.

– Sınavı kazanan adayların atamaları, istenilen belgelerin ilan edilecek olan son teslim tarihini takip eden otuz gün içerisinde bilgisayar ortamında kura usulü ile yapılacaktır. Atamalara ilişkin liste Bakanlık kurumsal internet sitesinde ilan edilecektir. Ayrıca ilgililere yazılı tebligat yapılacaktır.

 

Başvuruyu www.gtb.gov.tr adresinden yapabilirsiniz. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Alımı 2017 ile ilgili gelişmeleri internet sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan TBMM Bilişim Personeli Alımı 2017 başlıklı makalemizde 2017 bilişim personeli alımı, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. ekrem tatlı dedi ki:

    calısmak ıstıyorum hemde hemen nolur allah askına

BİR YORUM YAZ

3 × three =