İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İş İlanları ve Başvurusu
Yazar: - 23 Mart 2018
497
0

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı fetöden dolayı ihraç edilen kadroların yerini doldurmak üzere personel alımı gerçekleştireceğini kapa bildirdi.Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personel eksikliğini gidermek amaçlı yapacağını belirtti. Yayımlanan ilana göre farklı kadro ve niteliklerde alımı yapılacak ve başvuru yapacak olan adaylarda aranılan özellikleri yazımızın devamında detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 40 kişilik boş kadro ile alım yapacak ve adayların ilana başvuru yapabilmeleri için Bakanlık tarafından aranan nitelikleri taşımaları gerekmektedir. Söz konusu olan ilan ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İlkdefa yapılacak atamalar hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca belirtilen pozisyonlarda Genel şartlar ve özel şartları atanacak Görev yerleri ile sayıları belirtilen sözl sınav sonrası açıktan atamaları yapılacaktır.

Adayların başvuru yapmaları doğrultusunda son başvuru tarihini izleyen günlerde yani 15 Nisan 2018 tarihi ile 27 Nisan 2018 tarihleri arasında sözlü sınav yapılacaktır. Adayların bu sınava başvuru yapabilmeleri için en az lise mezunu olmak şartı ile Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları zorunludur. Adayların KPSS puan türleri esas alınarak kadro sayısının 3 katı kadar sıralamaya alınacak ve çıkan sonuca göre adaylar sınava çağırılacaklardır. Sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi Gümrük ve Ticaret Bakanlığı resmi inernet sayfasında ilan edilecektir. Sonrasında ise Sözlü sınavda başarılı olan adayların adı, soyadı, atanacağı pozisyon ve aday numaraları yer alan listeler Bakanlığı internet sayfasında duyurulacaktır. Bu sebeple adaylar herhangi bir tebligat gönderilmeyecek.

ALIM POZİSYONLARI NELERDİR?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı boş pozisyonları ile 40 Memur alımı yapacağını belirtti ve bu yönde en az lise mezunu olmak kaydı ile Lisans veya Önlisans mezunu adaylar alınacak. Kadro dağılımları ise bu yönde farklı olacaktır. Buna göre Lisans mezunu olan, 3 Mühendis, 1 Diyetisyen, 14 Kimyager, 2 ingilizce Mütercim ve 1 Fransızca Mütercim alacak. Önlisans mezunu ise 3 Tekniker ve Lise mezunu 2 Teknisyen alımı yapacaktır.
ADAYLARDAN ARANAN GENEL NİTELİKLER NELERDİR?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı alım yapacağı pozisyonlar için bazı nitelikler aramaktadır. Bu sebeple 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir. Bunun dışında ilanda belirtilen pozsyonlar için Lisans mezunları için 4 yıllık fakültelerden mezun olmuş olmaları, Önlisans mezunları için Meslek Yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmaları ve Lise mezunları için Ortaöğretim kurumların ilgili Teknisyen bölümlerinden mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

Ayrıca adaylardan 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmaları zorunludur.

BAŞVURULAR 26 MART 2018 ‘DE BAŞLIYOR!

Adaylar başvurularına 26 Mart 2018 tarihi itibari ile başlayabilecek ve en geç 06 Nisan 2018 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Buna göre başvurular Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Resmi internet sayfası olan (www.gtb.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda başvurularını doldurarak müracat etmeleri gereklidir.

 

Başvuruları online olarak yapabilirsiniz.Başvuru esnasında sorun yaşarsanız takıldığınız yerde yorum yaparak soru sormaktan çekinmeyiniz.Diğer güncel iş ilanları için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Jandarma Genel Komutanlığı Subay Alımı ve Başvuruları 2018 başlıklı makalemizde 2018 tsk subay olma şartları, 2018 tsk subaylık başvurusu ve hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

20 + 2 =