İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
Dışişleri Bakanlığı KPSS’siz Personel Alımı 2018
Yazar: - 06 Ağustos 2018
439
0

Dışişleri bakanlığı yaptığı açıklamada bakanlık bünyesinde çalışacak personel alımı yapılacağını ve bu alımda KPSS sınavı şartı olmayacağını duyurdu.

Montreal,Münih,Batum,Beyrut ve Londra başkonsolosluklarına personel alımı gerçekleştirilecektir.

Dışişleri Bakanlığına bağlı olan Başkonsolosluklar bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak içim Sekreter pozisyonunda sözleşmeli olarak personel alımı yapmaktadırlar. Buna göre toplamda 5 farklı başkonsolosluk bünyesine alım yapacak.

İLANIN DETAYLARI:

Yayımlanmış olan ilana göre Montreal Başkonsolosluğu, Mühin Başkonsolosluğu, Batum Başkonsolosluğu, Beyrut Büyükelçiliği ve Londra Başkonsolosluğu bünyelerindeki memur personel eksikliği için sözleşmeli olarak Türk Uyruklu sekreter alımı yapacaklar.

Adaylar başvuru şartlarını taşımaları durumunda adaylara başkonsolosluklar tarafından Yazılı Eleme sınavı ve sonrasında SÖzlü Uygulamalı sınav yapılacaktır. Sınavları başarılı olarak tamamlayan adaylar ise sözleşmeli olarak görevlerine başlayabileceklerdir.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Dışişleri Bakanlığı Sekreter alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav itibari ile 41 yaşından gün almamış olmak, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak veya eşdeğer olan okullardan MEB bakanlığı tarafındna onaylı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek, Her türlü iklim şartlarında çalışabilmek ve sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek bir durum olmamak şartları aranacaktır.

 

Montreal BaşKonsolosluğu başvurusu için tıklayınız.

Münih Başkonsolosluğu başvurusu için tıklayınız.

Batum Başkonsolosluğu başvurusu için tıklayınız.

Beyrut Büyükelçiliği başvurusu için tıklayınız.

Londra Başkonsolosluğu başvurusu için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan İBB 500 Zabıta Alımı ve Başvuruları 2018 başlıklı makalemizde ibb iş ilanları, ibb işçi ilanları 2018 ve ibb zabıta alımı 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

five × 2 =