Kategoriler Genel İş İlanları

Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanın!

Teknoloji geliştikçe alternatif para kazanma yöntemleri de artmaktadır. Özellikle internet sektörünün gelişmesi ve internet kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte blog yazarlığı popüler bir hale geldi. Hele ki yazdığınız yazıların sonunda para kazanmak varsa işiniz daha zevkli bir hale geliyor. Peki blog yazarlığı yaparak nasıl para kazanılır? Hangi blog siteleri para kazandırır? Bu ve bu gibi soruların yanıtını siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşarak bir çok insanın aklındaki soru işaretlerini gidermeye çalışacağız.

Yazı yazmak size sadece para değil, beraberinde bir çok şey kazandırır. Yeni şeyler üretmeye başlarsınız, yazı yazma yeteneğiniz artar ve değişik şeylere yönelmeye başlarsınız. Bazı insanlar blog yazarlığını sadece duygu ve düşüncelerini diğer insanlarla paylaşmak için yaparlar, yani para kazanmak gibi amaçları yoktur ancak bir çok insan da para kazanmak için blog yazarlığı yapar. Peki blog yazarlığı yaparken vaktinizin ve emeğinizin boşa gitmemesi için ne tür bir blog sitesi açmalısınız?

Yüzmilyonlarca internet kullanıcısı, bir içeriğe ulaşmak için genellikle arama motorlarını tercih ederler ve bu arama motorlarının başında Google gelir. Günlük milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olan Google sizin para kazanmak için ilk köprünüz olacak. Nasıl mı? Örneğin şu aralar 3. Köprü ve 3. Havaalanı meşhur bir gündem konusu. Blogunuza hemen 3. Köprü ve 3. Havaalanı ile ilgili bilgi verici yazılar yazın. Google blogunuzdaki bu yazıları arama motoruna taşıyacak ve 3. Köprü veya 3. Havaalanı hakkında bilgi edinmek isteyen bir kullanıcı olasılıkla sayfanıza ulaşacak. Böylece yazdığınız yazı hem başkaları tarafından okunacak hem de blogunuzdaki reklamlar sayesinde siz de para kazanacaksınız. Düz mantık : çok ziyaretçi = çok para ve böylece tek bir amacınız olmalı o da : çok yazı. Ama yazılar sıradan olmamalı yoksa emeğiniz boşa gider. Kullanıcıyı aydınlatacak ve özellikle size hit, yani ziyaretçi kazandıracak makaleler üzerinde yoğunlaşın. Gündeme yoğunlaşmanız daha fazla kazandırır size.

Peki ne tür bir blog sitesi açmalıyım? diye soranlara da şöyle cevap verelim;

En iyi hangi konuda yazabiliyorsunuz? Misal dizi tahminlerinde iyi iseniz , dizi tahmin sitesi açabilirsiniz. Veya spor ile yakından ilgileniyorsanız bir spor sitesi açarak ziyaretçi çekebilirsiniz hem de eğer işinizi çok iyi yapıyorsanız, sizi sürekli takip eden aktif bir ziyaretçi kitlesine de sahip olabilirsiniz!

Blog sitesi açmaya nerden başlamalıyım? sorusu da makalemizin son sorusu olsun ve ona da şöyle cevap verelim,

Eğer tamamen kendinize ait, kimseye bağlı kalmadan bir blog sahibi olmak istiyorsanız bir hosting ve domaine, ardından bir blog scriptine (tavsiyem wordpress) ihtiyacınız var. Bu iş biraz zahmetli ve masraflı bir iştir. Size tavsiye edebileceğim en iyi yöntem Google’ın kendi blog sistemidir. Hem kendi blog servisini kullanacaksınız hem de kullandığınız servis sağlayıcısının arama motorunu yani Google’ı kullanacaksınız. Üstüne ziyaretçi çekme olasılığınız daha yüksek olacak ve hiç bir masraf ödemek zorunda kalmazsınız. Hepsi bu kadar mı? Tabi ki hayır. Dünyanın en iyi para kazandıran reklam merkezinden birisi olan AdSense ile yakından bağlantılı olacaksınız çünkü AdSense, Google’ın bir hizmeti ve Google üzerinden kullandığınız blog sayesinde daha çabuk ve daha çok para kazanacaksınız.

Yani Google, siz hiç bir masraf ödemeden sizi gelir sahibi edecek!

Google’ın blog servisine ulaşmak ve yeni bir blog oluşturmak için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan İETT Şöför Alımı ve İş Başvurusu başlıklı makalemizde , ve hakkında bilgiler verilmektedir.

ibrahim AKPINAR

Yorumları Görüntüle

  • Bu güzel Emeklerinizden dolayı Başta güzel bi tşkler ederim Siteniz Gooogle ve facebok gibi Sitelerde Tavsiyelerde bulacaz tşkler kolay gelsin Hocam

yakın zamanda Gönderilenler

Evde Boncuk Dizimi İşi Veren Firmalar

Kendi aksesuarlarınızı kendiniz uygulamak ister misiniz? Evde bocuk dizimi işini de buna benzetebiliriz. Zevkli bir…

4 ay önce

B Sınıfı Ehliyetle 50 Memur Alımı ve İş Başvuru Formu

Kamu Kurumu yönünden uygulanan bildirimde alıncak 50 personelin Genel İdare Hizmetleri katagorisinde kurum yapısında görevlendirileceği…

1 sene önce

Tekfen İnşaat Personel Alımı ve İş İlanları 2020

Türkiye’nin inşaat pazarında mühim bir konuma sahip olan Tekfen İnşaat sene ortamında iş ilanı yayınlıyor.…

1 sene önce

İstanbul Üniversitesi 542 Sağlık Personeli Alımı 2020

İstanbul Üniversitesi 542 personelin 455 Hemşire, 25 Diğer Sıhhat Personeli, 10 Biyolog, 25 Sıhhat Teknikeri,…

1 sene önce

Zabıta Memuru Alımı 2020

 Başvuru şartları ve müracaat dönemleri ekteki dosyalarda bulabilir ve müracaatınızı gerçekleştirebilirsiniz. Erzurum Şenkaya Belediyesi KPSSP3…

1 sene önce

2500 Bayan Polis Alımı 2020

Önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından alımı yapılması plan edilen 2500 kadın polis alımı muhtemel…

1 sene önce

This website uses cookies.