Sözleşmeli Personel , başvurulacak idareyle kendi aralarında yapılmış olan bir sözleşmeye bağlıdır. Yapılacak sözleşmede çalıştırılan kişilerin sosyal , mali ve ücret hakları belirtilmektedir.

Sözleşmede yazan hükümlere göre , sözleşme yapılan idare sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir. Sözleşmede yazan hususlara dikkat edildiği sürece , sözleşmenin güvenilirliğinde bir sakınca bulunmamaktadır.

ücretleri , memur olarak aynı ünvanla çalışan personellere yakındır. Bu ücretler her yıl Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenmektedir.

Sözleşmeli personeller SSK’lı , Devlet memurları ise emekli sandığına bağlı olarak çalışmaktadırlar.

Sözleşmeli personellerin makam ve ünvan açısından yükselmeleri söz konusu değildir. Sözleşmeli olarak çalışan personeller , mevcut ünvanları ile çalışmaya devam etmektedirler.Sözleşmeli personellerin , kadrolu pozisyonlara geçene kadar yöneticilik görevlerine getirilmesi mümkün değildir.

Sözleşmeli personellerin çalıştıkları birime devam zorunluluğu bulunmaktadır.Tayin durumları söz konusu değildir.

2015 Yılı Yapacak Olan Kurumlar

2015 Yılı ile birlikte ilan edilecek bazı Kamu ve Devlet Kuruluşlarına sözleşmeli personel alımının yapılması beklenmektedir. Devlet Üniversiteleri , Bakanlıklar ,  Belediye Başkanlıkları , Büyülelçilikler ve Temsilcilikler alım yapacak kurumların başındadır.

Daha önce yayınladığımız ilanlara göre , Adalet Bakanlıklarında çalıştırılmak üzere 798 Sözleşmeli Mübaşir Alımı , 69 Teknisyen ve 41 Destek Personeli alımı ve 3606 Sözleşmeli Zabıt Katibi alımı yapılacaktır.

2015 Yılı Başvuru Formu

2015 yılı içerisinde alım yapılacak ilanlarını web sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Aynı zamanda alımların tamamını Devlet Personel Başkanlığının web sitesinden de takip edebilir , uygun gördüğünüz ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan PTT Personel Alımı 2015 başlıklı makalemizde 2015 2700 ptt personel alımı, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

ibrahim AKPINAR

Yorumları Görüntüle

yakın zamanda Gönderilenler

Evde Boncuk Dizimi İşi Veren Firmalar

Kendi aksesuarlarınızı kendiniz uygulamak ister misiniz? Evde bocuk dizimi işini de buna benzetebiliriz. Zevkli bir…

1 sene önce

B Sınıfı Ehliyetle 50 Memur Alımı ve İş Başvuru Formu

Kamu Kurumu yönünden uygulanan bildirimde alıncak 50 personelin Genel İdare Hizmetleri katagorisinde kurum yapısında görevlendirileceği…

2 sene önce

Tekfen İnşaat Personel Alımı ve İş İlanları 2020

Türkiye’nin inşaat pazarında mühim bir konuma sahip olan Tekfen İnşaat sene ortamında iş ilanı yayınlıyor.…

2 sene önce

İstanbul Üniversitesi 542 Sağlık Personeli Alımı 2020

İstanbul Üniversitesi 542 personelin 455 Hemşire, 25 Diğer Sıhhat Personeli, 10 Biyolog, 25 Sıhhat Teknikeri,…

2 sene önce

Zabıta Memuru Alımı 2020

 Başvuru şartları ve müracaat dönemleri ekteki dosyalarda bulabilir ve müracaatınızı gerçekleştirebilirsiniz. Erzurum Şenkaya Belediyesi KPSSP3…

2 sene önce

2500 Bayan Polis Alımı 2020

Önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından alımı yapılması plan edilen 2500 kadın polis alımı muhtemel…

2 sene önce

This website uses cookies.