İş ilanları, İş Başvuruları, Personel Alımları – İsimOlsa.Com
17BİN Bekçi Alımı ve Başvuruları 2018
Yazar: - 13 Nisan 2018
911
0

2018 yılı ne kadar bekçi alınacak? 2018 bekçi alım şartları neler? 2018 bekçi maaşları ne kadar? 2018 bekçiliğe kimler başvuru yapabilir?

gibi tüm sorularınızın cevaplarını bu yazımızda tüm detaylarıyla bulacaksınız.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 17.000 kişilik bekçi alımı yapılacağını kamuoyuna duyurdu

Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine bekçi sınıfları açıldı ve bu sınıflara yeniden personel alımları yapılmaya başlandı. Geçtiğimiz sene ortalama 7 bin, 7 bin 500 kişilik bekçi alımı yapıldı ve 7 bin kişilik alım yapılmamıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile bekçi alımına 10 bin kişilik kadronun daha ihdas edildiği belirtildi. Buna göre geçtiğimiz seneden kalan 7 bin alım ve bu sene yeni ihdas edilen 10 bin kişili daha bekçi alımı kadrosu bulunmaktadır.

Valiliklerin yayımladığı ilanlar ile il il bekçi alımları yapılmaktadır. Bekçiler aldıkları eğitimlerin ardından mahallelere sevk edilmekte ve mahalle hangi kurumun bünyesinde ise ilgili kurumlardan bir tanesine yani Emniyet Genel Müdürlüğü ya da Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapmaktadır.
Buna göre bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama ile 17 bin kişilik bekçi alımı yapılacağı belirtildi.

BEKÇİ ALIMI ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

 1. Resmi Gazete aracılığı ile yapılan açıklamaya göre bundan sonra bekçi alımlarında;
 2. Türk vatandaşı olmak,
 3. askerliğini yapmış olmak,
 4. en az ilkokul mezunu olmak,
 5. 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak,
 6. silah taşımaya engeli olmamak,
 7. sağlığı iş yapmaya yatkın olmak,
 8. sicili belirli suçlardan fazla dolu olmamak, uyuşturucu alkol vb. gibi madde kullanmıyor olmak,
 9. kamu haklarından mahrum olmamak gibi şartlar aranacaktır.
  Önümüzdeki süreçler içerisinde il Valilikleri tarafından kamuoyuna çok sayıda bekçi alımı ilanlarının yayımlanması beklenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Bakanlığı 2018 Memur Alımı Başvuruları başlıklı makalemizde sağlık bakanlığı 2018 iş ilanları, sağlık bakanlığı 2018 lisans mezunu personel alımı ve sağlık bakanlığı 2018 lise mezunu personel alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

twelve + 14 =