"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT Personel Alımı 2015

PTT Türkiye Cumhuriyeti’nin posta dağıtım örgütüdür. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü olarak , 2013 yılında Anonim Şirket olarak nitelenmiştir.

İlk Posta teşkilatı , 1840 yılında posta ihtiyaçlarına cevap vermek adına kurulmuştur. O günden bugüne PTT ,  Türkiye Cumhuriyeti’nin posta dağıtımlarını gerçekleştirmektedir.

PTT Alınacak Personel Sayısı

2015 ile birlikte başlayacak personel alımları , toplamda 2700 kişi olarak düşünülmektedir. Gişe görevlisi olarak 1300 kişi , Teknik personel olarak 500 kişi ve Posta dağıtıcısı olarak da 900 kişinin alınması beklenmektedir.

PTT Personel Alımı İş Başvuru Formu 2015

PTT sözleşmeli personel alımı ve ptt kadrolu personel alımlarına ilişkin duyurular web sitemiz üzerinden duyurulmaktadır.


PTT Personel yönetmeliğinin değiştirilmesi ile birlikte tarihinin en büyük alımlarından biri başlayacaktır. Yönetmeliğin yayını ve kabulünden sonra PTT personel alımı ilanları web sitemiz üzerinden yayınlanacaktır.

PTT Personel Alımları sırasında KPPS Puanı baz alarak adayları sözlü mülakata davet edecektir.  Dağıtıcı başvuruları için (KPSS P93) türünden 50 puan , Tekniker başvuruları için (KPSS P93) türünden 70 puan ve Gişe görevlisi başvuruları için (KPSS P93) türünden 70 puan alan adaylar başvurabileceklerdir.

Yönetmelik değişikliği ile birlikte , alım ilanlarının Ocak sonu veya Şubatın ilk haftası olarak duyurulacağı gelen haberler arasındadır.

Alım ilanlarını web sitemiz üzerinden veya DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞININ web sitesinden takip edebilirsiniz. Alım ilanlarının ardından mülakatlar gerçekleştirilecek ve mülakatta başarılı olan adaylar 4 ay süresince denemeye tabi tutulacaktır.

 

 

 10 Yorum

 1. kemal ALTUNKAYA kemal ALTUNKAYA

  İŞ ARIYORUM İŞSİZİM KİRACIYIM ACİL İŞ BULMAM GEREKİR E SINIFI EHLİYETİM VAR İSTANBULU ÇOK İYİ BİLİYORUM KOLAY GELSİN NASİPSE İNŞALLAH OLUR DOĞUM YERİM TRABZON OF

 2. SEREN DUYGU ÇAVUŞ SEREN DUYGU ÇAVUŞ

  BEN KPSS DEN 75 PUAN ALDIM BİLGİSAYAR SERTİFİKAM VAR 2 YILLIK MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMA BÖLÜMÜ MEZUNUYUM.ŞU ANDA İŞLETME OKUYORUM 4 YILLIĞA TAMAMLIYORUM. İŞSİZİM İŞ ARIYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM KOLAY GELSİN.

 3. mine yücel mine yücel

  Ben kpssdn 71 aldım.
  iş arıyorum

 4. feride baykara feride baykara

  temizlik görevlisi olarak çaycı olabilir çalişmak isterim yardımcı olursanız çök sevinirim

 5. osman güç osman güç

  B sınfı ehliyetim var şu anda calışmış oldugum firmda aktif arac kullanıyorum şehir içinde 28 yaşındayım osman güç

 6. aysen çevik aysen çevik

  31 yaşındayım. lise mezunuyum. bir çcuk annesıyım.acil iş aıyorum

 7. BURAK BURAK

  19 yaşındayım anadolu teknik (bilgisayar) süleyman demirel üniversitesi (bilgisayar) bölümü okuyor idim bazı durumlardan dolayı dondurdum 2 yıl askerlik tecilli

 8. Ali osman ERÇİN Ali osman ERÇİN

  E_D SINIF EHLIYET SRC2 VE SRC4 PISIKOTEKNIK GIBI BELGELERIM VAR.2007 DEN BU GÜNE AKTIF ARAC KULLANIYORUM.1988 DOĞUMLUYUM. İNSANLARLA İLİŞKİLERİM DÜZGÜNDÜR YERİNDE KONUŞMASİNI İYİ BİLİRİM. BANA BİR ŞANS VERİRSENIZ PİŞMAN OLMAZSINIZ.TEŞEKKÜRLER

 9. Fatih Fatih

  B sınıfı ehliyeti var 34 yaşındayım istanbulun semt lerini iyi bilirim şu an işsizim hayırlısı olsun insallah

 10. Yakup Yakup

  Yüksek okulda makına bölümü okuyordum bazı nedenlerden dolayı dondurmak zornda kaldım askerlığımı yaptım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir