"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT 1750 Personel Alımı ve Başvuruları

Ptt bünyesinde çalışmak üzere 2018 yılında toplamda 1750 personel alımı yapacaktır.Alımları 8 ocak 2018 tarihi ile başlamıştır.

PTT alımı planlanan bin 750 personel alımı Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulunun 2017/337 sayılı kararı ile yürütmenin durdurma kararı verilmişti.

Şirketin personel alımlarında adayların mağdur edilmemesi için Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın uğraşları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile düzenleme yapıldı.

Yapılan düzenleme sonucu süreç 8 Ocak 2018 tarihi itibariyle yeniden başladı. İşlemleri tamamlanan adayların göreve başlayacakları il başmüdürlüklerine müracaatları gerekiyor.


PTT A.Ş’den “Sayın Bakanımızın açıklamaları doğrultusunda, söz konusu KHK kapsamında 2017/2 personel alımında başarılı olup göreve başlama işlemleri tamamlanan ve güvenlik şartları olumlu olan adayların, işe başlama süreçleri 8 Ocak 2018 itibarıyla gerçekleştirilecek.” Şeklinde açıklama yapıldı.

İşlemleri biten adaylar işe başlayacakları PTT il başmüdürlüklerine müracaatı gerekmektedir.

PTT A.Ş ihtiyaç duyulması halinde personel alımına devam edeceğini vurgulayarak; “Sürekli gelişen ve büyüyen PTT ailesi olarak 2017/3 personel alımında başvurduğu halde beraber çalışma imkanı bulamadığımız değerli vatandaşlarımızın bundan sonraki personel alımlarına başvurularını bekler, onları PTT ailesi olarak aramızda görmekten mutluluk duyarız. Ayrıca ataması gerçekleşecek olan bin 750 personelimize PTT ailesi olarak hoş geldiniz der, birlikte çalışmaktan memnuniyet duyacağımızı ifade ederiz.” dedi.

Başvuruları sitemize yorum yaparak yada en yakın ptt şubesinden yapabilirsiniz.

 



Tek Yorum

  1. Ebru kazancioglu Ebru kazancioglu

    Ankara Kecioren . Gazino ptt subesine basvuru yapmak istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir