"Enter"a basıp içeriğe geçin

İş Görüşmesinde Giyimin Önemi


Sizlere CV Örnekleri kategorimiz altında iş hayatında CV’nin önemini çeşitli makalelerle anlatmıştık. İş başvurunuzun kabulünün ardından iş görüşmesine çağırılırsınız. İşte tam bu noktada bir çok insanın kafası kıyafet konusunda karışmaktadır. İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilmeli? sorusunun cevabını bu makale ile sizlere vermeye çalışacağız.


İş Görüşmesinde Nasıl Giyinilmeli?

Öncelikle iş görüşmesinde bulunacağınız işin sektörü de önem taşımaktadır. Sektöre göre kıyafet konusu değişiklik gösterebilir. Örneğin resmi işler için biraz daha ciddiyetli bir giyinim gerekirken, normal işler için günlük yaşantınızdaki gibi giyinmenizde hiç bir mahsur yok. Ancak giyeceğiniz kıyafetler de çok kötü olmamalı. Daima temiz giyinmeye özen gösterin.

Abartı elbiselerden daima kaçın. Özellikle bayanlar, aşırı makyajdan kesinlikle kaçınılmalı. Kıyafetleriniz, iş görüşmesinde karşınızdaki kişinin ilgisini çekmeli ama dikkatini kesinlikle dağıtmamalıdır. Elbiselerinizin renk uyumuna ve temizliğine kesinlikle dikkat edin. Tırnaklarınız kesilmiş halde, saçlarınız düzenli bir halde olmalıdır. Elbiseleriniz üzerinizde şık durmalı, çok dağınık durmamalıdır. Ayrıca aynı iş görüşmesine ikinci kez çağırıldığınızda kesinlikle farklı kıyafetler giymeyi unutmayın.Tek Yorum

  1. Sema soğancı Sema soğancı

    Merhaba ben 16 yıldır kamera ark çalışan profesyönel bir makyözüm iki 4 aydır çalışmıyırum aldıgım bi dizi ertelendi neyse tv8 ailesinde çalışmak isteyen bir insan olarak ilgili mercihlere yazıyorum illa makyöz olmak değil yapımdada çalışabilirim umarım bu yazımı birileri görür ( dip not çok fazla insan tanımama rağmen ve fazla gururlu olduğum için kimseden iş isteyemem o yüzden yazıyorum bunları ve tv8 ailesinde olmak isterim saygılar kolay gelsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir