Ana Sayfa / Memur Alımları / İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) Alımı 2014

İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) Alımı 2014

Adalet Bakanlığı 2014 yılında İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) alımı yapmayı planlıyor. Binlerce insanın ümit bağladığı bu alım hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Bir çok insan heyecanla Adalet Bakanlığı’ndan alımlar hakkında detaylı açıklamalar beklemektedir. Biz sizler için edindiğimiz en güncel bilgileri sizlerle paylaşarak sizleri bu konuda bilgilendirmeye çalışacağız. 2014 Gardiyan alımları ne zaman? İnfaz Koruma Memuru başvuru şartları? gibi sorular hakkında sizleri detaylıca bilgilendirmek istiyoruz.

Ayrıca siz değerli ziyaretçilerimize şöyle bir bilgiyi de aktarma ihtiyacı duyduk. Daha önceki yıllarda Gardiyan ismi verilen bu memurluğun ülkemizdeki yeni adı İnfaz Koruma Memuru olarak değiştirilmiştir.

İnfaz Koruma Memuru Alımı 2014

Adalet Bakanlığı, bu yıl yani 2014 yılında çok fazla sayıda İnfaz Koruma Memuru ve yan görevlerde personel alımı gerçekleştireceğini ilan etmişti. Bu ilanın ardından binlerce insan bu konunun takipçisi oldu. İnsanların kafalarına takılan bir çok soruya yanıt bulmak ve sizleri en iyi şekilde yönlendirebilmek adına bu yazıyı hazırlama ihtiyacı duyduk.


2014 Yılında Kaç İnfaz Koruma Memuru Alınacak?

Edindiğimiz bilgilere göre 335 büro personeli, 296 destek personeli  ve Adalet Bakanlığı en az lise mezunu 348 sözleşmeli mübaşir alımı gerçekleştirecek. Ayıca bununla birlikte 70 koruma ve güvenlik memuru, çok sayıda şoför alımı yapılması bekleniliyor.
gardiyan is ilani

İnfaz Koruma Memuru Başvuru Şartları

 • En az lise veya dengi okul mezunu olmak
 • En az 1.70 cm boyunda olmak
 • KPSS’den en az 70 puan almış olmak
 • 18 yaşını doldurmuş olmak

ve bu gibi benzeri şartlar aranmaktadır. Aranan şartlar hakkında daha detaylı bilgileri aşağıda sizlerle paylaşacağımız orjinal ilan sayfasında görebilirsiniz.

Alımlar 3 aşamalı yani yazılı sınav – sözlü sınav ve mülakattan oluşmaktadır. Sizlerden bazı belgeler istenmektedir. Boy ve kilo arasında belli bir orantıya sahip olmanız gerekmektedir. Başvuru formunu doldurmak ve orjinal ilan sayfasına ulaşmak için tıklayınız. Sizler de aşağıda yorum yapmayı ihmal etmeyiniz.


hakkında ibrahim AKPINAR

Ayrıca kontrol et

itü-310x165

İTÜ Sözleşmeli Personel Alımı 2018

İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde çalıştırmak üzere sözleşmeli personeller alımı yapacağını kamu oyu platformuna duyurdu.Toplamda 5 …

8 yorumlar

 1. İnfaz Koruma Memuru olmak ve hizmet güzell olmali bu yollda calişmak isterım

 2. MUHAMMED HANİFİ ŞAHİN

  İNFAZ KORUMA MEMURU OLMAK İSTİYORUM SAYGILARIMLA.

 3. cengiz öztüten

  Devlet bankasinda 6 senedir özel guvenlik olarak calismaktayim ve gardiyan olmayıda istiyorum 28 yasinda evli 1 cocuk babasiyim saygilarimla

 4. buraya yorum atinca ise aliniyormiyiz benide alin

 5. silahlı Guvenlık belgem var bende infaz koruma memuru olmak istiyorum

 6. Merba ben acil lise uçucu sinif çocuk gelsim okuyorum yasim 31 boyun 1;68 kilim55 kpssden 60 aldim boluda otryom bu iişde çalma yi cokistyom teskutedrim

 7. 1.70 boyundayım 34 yaşındayım burdan iş başvurusu yapmak istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir