Ana Sayfa / Genel İş İlanları / 2017 Ptt Memur Alımı

2017 Ptt Memur Alımı

TRT Haber de canlı yayında sorulan ptt memur alımıyla ilgili soruya Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan cevap verdi.

 

Bakan Ahmet Arslan’ın PTT’ye personel alımıyla ilgili yaptığı açıklama;

Posta Telefon Telgraf(PTT) konusu önemli, PTT’nin bünyesine 5000 personel hedefledik ve ilk 500 personel alımını başlattık, 1750 kişiye mülakat yaptık, kazananı açıkladık ve güvenlik soruşturmaları başladı. Danıştay, Yürütmeyi Durdurma kararı aldı. Yürütme durdurulduğu için, mevzuat çalışması yapıyoruz. Çünkü 1750 kişiye kazandın dedik, sonra kusura bakmayın diyemeyiz.

2017-ptt-memur-alımı-300x150

 Kazanan kişilerin mağdur olmamaları için, gereğini yapıyoruz. Ayrıca ikinci 2500 personel ile ilgili başvuruları aldık. KPSS puanına göre, 3 katını davet ettik ve başvurmaması gereken kişiler başvurdu, ÖSYM ile irtibat kurarak o konuyu da çözdük. Ama o süreci de Danıştay’ın kararından dolayı durdurmak zorunda kaldık. Adaylar olarak biraz sabırlı olsun istiyoruz. Onları mağdur etmek istemiyoruz, konuyu çözeceğiz
Kazandığını açıkladığımız, evraklarını vermiş olan personellere, ‘seni almıyorum’ demek doğru değil. Danıştay, esastan da görüşecek, bu konuda süreci takip ediyoruz.

 

diyerek yanıt verdi. 2017 Ptt Memur Alımı için son durumu web sitemizden takip edebilirsiniz.Herhangi bir gelişme olduğu zaman sitemizde paylaşılacaktır.


hakkında ibrahim AKPINAR

Ayrıca kontrol et

adalet-bakanlığı1-310x165

Adalet Bakanlığı 1344 Personel Alımı 2018

Adalet bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 21 Mayıs-11 Haziran 2018 tarileri arasında adalet bakanlığında sözleşmeli çalışacak …

Bir yorum

  1. Şentürk gökçe

    Bende çalışmak istiyorum alirsaniz sevinirim Istanbul Ümraniye’de oturuyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir