Ana Sayfa / Genel İş İlanları / 2015 Sözleşmeli Personel Alımı

2015 Sözleşmeli Personel Alımı

Sözleşmeli Personel , başvurulacak idareyle kendi aralarında yapılmış olan bir sözleşmeye bağlıdır. Yapılacak sözleşmede çalıştırılan kişilerin sosyal , mali ve ücret hakları belirtilmektedir.

Sözleşmede yazan hükümlere göre , sözleşme yapılan idare sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir. Sözleşmede yazan hususlara dikkat edildiği sürece , sözleşmenin güvenilirliğinde bir sakınca bulunmamaktadır.

Sözleşmeli personel ücretleri , memur olarak aynı ünvanla çalışan personellere yakındır. Bu ücretler her yıl Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenmektedir.

Sözleşmeli personeller SSK’lı , Devlet memurları ise emekli sandığına bağlı olarak çalışmaktadırlar.

Sözleşmeli personellerin makam ve ünvan açısından yükselmeleri söz konusu değildir. Sözleşmeli olarak çalışan personeller , mevcut ünvanları ile çalışmaya devam etmektedirler.Sözleşmeli personellerin , kadrolu pozisyonlara geçene kadar yöneticilik görevlerine getirilmesi mümkün değildir.

Sözleşmeli personellerin çalıştıkları birime devam zorunluluğu bulunmaktadır.Tayin durumları söz konusu değildir.


2015 Yılı Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak Olan Kurumlar

2015 Yılı ile birlikte ilan edilecek bazı Kamu ve Devlet Kuruluşlarına sözleşmeli personel alımının yapılması beklenmektedir. Devlet Üniversiteleri , Bakanlıklar ,  Belediye Başkanlıkları , Büyülelçilikler ve Temsilcilikler alım yapacak kurumların başındadır.

Daha önce yayınladığımız ilanlara göre , Adalet Bakanlıklarında çalıştırılmak üzere 798 Sözleşmeli Mübaşir Alımı , 69 Teknisyen ve 41 Destek Personeli alımı ve 3606 Sözleşmeli Zabıt Katibi alımı yapılacaktır.

2015 Yılı Sözleşmeli Personel Başvuru Formu

2015 yılı içerisinde alım yapılacak sözleşmeli personel ilanlarını web sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Aynı zamanda alımların tamamını Devlet Personel Başkanlığının web sitesinden de takip edebilir , uygun gördüğünüz ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz.


hakkında ibrahim AKPINAR

Ayrıca kontrol et

adalet-bakanlığı1-310x165

Adalet Bakanlığı 1344 Personel Alımı 2018

Adalet bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 21 Mayıs-11 Haziran 2018 tarileri arasında adalet bakanlığında sözleşmeli çalışacak …

2 yorumlar

  1. özlem avcı

    büro yönetimi ve sekreterliği mezunu. iş arıyorum

  2. Üniversite Muhasebe mezunuyum.sosloji okuyorum dışarıdan.iş arıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir